Moon Bitcoin Cash

Moon Bitcoin Cash

Bitci.com
Bitci.com
1756 kez okundu

Moon Bitcoin Cash, Moon Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin nedir? İşte kripto para birimi Moon Bitcoin Cash ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenlerin ihtiyacı olan bir yazı…

İlk ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’de (BTC) olduğu gibi Bitcoin Cash’te de, hiçbir otoriteye ya da aracıya bağlı olmadan alım ve satım işlemleri ve transferler yapılır. Blockchain yani blok zinciri teknolojisi ile yapılan tüm işlemler güvenli bir şekilde dağıtılmış defterlerde kayıt altına tutulur. Sanal bir para birimi olan ve bugün dijital para birimi olarak isimlendirilen Moon Bitcoin Cash, BTC’den sert çatal yani hard fork ile ayrılarak ortaya çıkmıştır.

İlk ortaya çıktığı zamanda BTC sahibi olan bir yatırımcı elinde bulunan BTC sayısına denk olacak şekilde Bitcoin Cash verilmiştir. Bunun sebebi ise Bitcoin Cash için kullanılan Blockchain’in yani blok zincirinin BTC’nin blok zincirininkinden aynı şekilde kopyalanarak alınmış olmasıdır.

Bitci.com üzerinden hesap açarak kripto para alım ve satımı yapabilir bitci.com ile hatta dünyada bir ilk olan size özel kar-zarar tablosuyla yatırımlarınızı anbean şekillendirebilirsiniz.

Moon Bitcoin Cash ve Gerçek Bitcoin

Kripto para piyasasının en büyük hacmine sahip olan BTC’nin sert çatalı öncesinde başlayan Moon Bitcoin Cash tartışmaları, sert çatal sonrasında da sürmüştür. Hala süren tartışmaların en çok dikkat çekeni ise, kripto para birimi BTC’nin temel ilkeleri ile ilgili çoğu özelliğe Bitcoin Cash’in en doğru ve eksiksiz bir şekilde sahip olduğuna inanan birçok yatırımcının ve yatırımcı adayının ileri sürdükleri iddialardır.

Bu tartışmaları başlatan piyasa uzmanları Bitcoin Cash’in gerçek Bitcoin olduğunu görüşüne inanmaktadır. Dolayısıyla bu durum BTC ile Bitcoin Cash’i savunanlar arasında herhangi bir sonuca bağlı olmayan bir tartışma olarak sürmektedir.

Sanal para birimi BTC yatırımcılarının ilk üyelerinden biri olan Roger Ver, Bitcoin Cash’in en önemli savunucularındandır ve kripto para birimi Bitcoin’in orijinal Twitter hesabını devralmıştır. Bu Twitter hesabı üzerinden Bitcoin Cash ile ilgili Bitcoin Cash’i destekleyen paylaşımlarda bulunan Ver, her fırsatta gerçek Bitcoin’in, Bitcoin Cash olduğunu söylemektedir.

Kripto para birimi BTC ile ilgili ünlü yatırımcılar ve iş adamları zaman zaman öngörülerini açıklıyor. İşte bunlardan bazıları…

Microsoft’un CEO’su ve uzun süre dünyanın en zengin insanı olarak nitelendirilen Bill Gates, sanal para birimiyle ilgili olarak ”Bir varlık sınıfı olarak hiçbir şey üretmiyorsunuz ve bu yüzden bunun yükselmesini bekleyemezsiniz. Bu bir tür ”daha büyük aptal teorisi” tarzında bir yatırımdır” paylaşımında bulunmuştur.

Uluslararası Para Fonu (IMF) eski Başkanı Kenneth Rogoff, bir röportajında dijital para birimi BTC’nin 10 yıl sonra 100 bin dolar olmak yerine, 100 dolar olacağı öngörüsünde bulunmuştur.

Skype, Hotmail ve bunun gibi platformlara öncelikle yatırım yapan meşhur risk sermayedarı ve milyarder Tim Draper, bir röportajında kripto para birimi BTC’nin 2022’de 250 bin dolara kadar yükseleceğini belirtmişti.

Dünyanın ilk sanal para birimi BTC milyarder ikizleri olarak tarihteki yerini alan Winklevoss’lardan Cameron Winklevoss, 10 ile 20 yıllık zaman diliminde BTC’nin 320 bin dolar seviyesine yükseleceği tahmininde bulundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.