Bitcoin TL Çeviri

Bitcoin TL Çeviri

Bitci.com
Bitci.com
3409 kez okundu

Bitcoin TL çeviri, Bitcoin çeviri, Bitcoin dönüştürücü, Bitcoin kaç TL? Bitcoin bugün kaç TL? Bitcoin bugün ne kadar? Bitcoin ne kadar? Bitcoin nedir? Bitcoin neden yükseldi? Bitcoin neden değer kaybetti? İşte sanal para dünyasının ilk ve en popüler para birimi Bitcoin ile ilgili son durum… 

Bitcoin TL çeviri…  Kripto para piyasanın en yüksek hacimli sanal para birimi olan Bitcoin (BTC), bir süredir yeniden baş döndüren fiyat hareketleri ile yatırımcıların dikkatini çekerken, aynı zamanda yeni yatırımcı kazanmaya da devam ediyor. Sanal para birimi BTC’nin şu anki TL değerini öğrenmek isteyen yatırımcılar ise arama motoruna “Bitcoin TL çeviri” yazarak kripto para biriminin TL değerine ulaşabilirler ya da Bitcoin dönüştürücü ve Bitcoin çevirici olarak karşımıza çıkan araçları kullanarak Bitcoin TL çeviri değerine ulaşabilir.

En popüler sanal para birimi olan BTC, birkaç ay öncesine kadar sakin bir seyir izlerken; yeniden hareketli bir seyir izlemeye başladı. BTC, yukarı yönlü sert hareketleri ile yatırımcılarını sevindirirken; yeniden gündeme gelmesiyle yeni yatırımcılar da kazandı. Dijital para birimi Bitcoin haziran ayı içerisinde son 17 ayın en yüksek seviyesini görürken; bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda Bitcoin TL çeviri olarak bakıldığında 1 BTC 65 bin 219 TL’den işlem görüyor. Kripto para birimi BTC dünkü değerine göre yüzde 6.00 oranında değer kaybetmiş görünüyor. Kripto para birimi BTC piyasa hacmi yaklaşık olarak 212 milyar dolar seviyesindeyken, sahip olduğu piyasa hacmiyle sanal para piyasasının yaklaşık yüzde 63’ünü oluşturuyor.

Bitci.com sitesi üzerinden hem kripto para dünyasıyla ilgili tüm fiyat hareketlerini takip edebilir hem de oldukça güvenilir ve saygın bir site olan Bitci.com üzerinden hesap açarak kripto para alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bütün dünyada oldukça fazla ilgi gördüğü gibi ülkemizde de fazlasıyla ilgi gören kripto para birimi BTC,  2017 yılı Aralık ayında rekor seviyeye ulaşarak, 1 Bitcoin 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı. Dijital para birimi BTC böylelikle tüm zamanların rekorunu kırdı. 1 BTC’nin 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkıp tarihi rekorunu kırmasıyla, birçok yeni yatırımcı da sanal para dünyasına kazandırıldı. Ancak sanal para birimi piyasa uzmanlarının beklentilerinin aksine bu seviyelerde tutunamadı ve sert düşüşler yaşadı. Sanal para birimi BTC, tarihi zirvesini gördükten sonra yaşanan sert düşüşlerle 3 bin 200 dolar seviyesinin altına kadar geriledi.

Bitcoin 20 Bin Doları Görebilir

Finansal danışmanlık şirketi olan Canaccord Genuity, sanal para birimi BTC’nin fiyatının 2021’de 20 bin dolar seviyesine ulaşacağı öngörüsünde bulundu.

Finansal danışmanlık şirketi Genuity, yaptığı analizi daha önce BTC üzerinde yaşanan değer yükseliş ve düşüşlerinden çıkardığı hareket modellerine dayandırıyor. Şirketin bahsettiği analiz şekli, daha önce 2011-2015 ve 2015-2019 yılları arasını kapsayan dörder yıllık zaman dilimlerinde gerçekleşen hareketleri baz alarak yapılıyor.

Şirket, sanal para birimi Bitcoin madenciliğinde her 210 bin blok başına düşen ödüldeki yaşanan yüzde 50 gerilemenin dört senede gerçekleştiğinden hareketle, bu döngüleri dört senelik süreleri göz önünde bulundurduklarını belirtti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.