Likidite ve Risk Algısı Etkilenebilir 

Likidite ve Risk Algısı Etkilenebilir 

Bitci.com
Bitci.com
784 kez okundu

Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Daha yüksek faiz oranlarına işaret eden bir tutanak, yatırımcıların daha az riskli varlıklara yönelmesine ve bu nedenle kripto para piyasalarına olan talebin azalmasına neden olabilir” diyor. 

FOMC tutanaklarının açıklanmasının piyasadaki likidite ve risk algısını etkileyebileceğine dikkat çeken Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Daha yüksek faiz oranlarına işaret eden bir tutanak, yatırımcıların daha az riskli varlıklara yönelmesine ve bu nedenle kripto para piyasalarına olan talebin azalmasına neden olabilir. Öte yandan, düşük faiz oranlarına işaret eden bir tutanak, yatırımcıların daha yüksek getiri arayışına yönelmesine neden olabilir ve bu da kripto para piyasalarına olan talebin artmasına yol açabilir” diyor. Yeygün, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Ancak, FOMC tutanaklarının etkisi, kripto para piyasalarının diğer faktörlerden de etkilendiği göz önüne alındığında belirsiz olabilir. Piyasaların genel risk iştahı, dünya genelindeki ekonomik ve siyasi gelişmeler gibi faktörler, kripto para piyasalarına olan talebi etkileyebilir. Sonuç olarak, FOMC tutanaklarının kripto para piyasaları üzerindeki etkisi belirsizdir ve birçok faktöre bağlıdır. Ancak, tutanakların açıklanması, kripto para piyasalarının likiditesinde ve talep düzeyinde değişikliklere neden olabilir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.