Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin Ne Kadar?

Bitci.com
Bitci.com
1214 kez okundu

Halen en değerli kripto para birimi olarak gösterilen Bitcoin için bundan yaklaşık 6 sene önce bazı analistler ve yorumcular tarafından ‘balon’ olarak lanse edilmiştir. Bunda tabii ki özellikle 2013 senesinde bitcoin para piyasasının neredeyse Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı kalması etkin bir rol oynadı.

Bu tarihlerde bile Bitcoin’in pazar değerinin 1 milyar dolar civarında olması dikkatlerden kaçmadı. Ancak Nisan 2013’te bitcoin başına düşen fiyat 266 dolardan 50 dolara düşmesi bazı kesimlerden tarafından Bitcoin’in balon olarak lanse edilmesini neredeyse haklı çıkaracak bir gelişme olarak gösterdi. Sonrasında inişli çıkışlı bir grafik izleyen bir ara 100 dolara yükselen sonrasında ise 70 dolara kadar tekrar gerileyen BTC fiyatlarında 2013 Kasım sonrası tekrar 100 Amerikan doları seviyesinin üzerin geçilmesi bir nevi bundan sonraki seyrin de bir işareti gibi algılandı. Zira aynı yıl içerisinde Bitcoin fiyatları bin dolarlı seviyelerle telaffuz edilmeye başladı.

Asıl sert hareket ise 2017 senesinde gerçekleşti. En değerli kripto para birimi olarak gösterilen BTC aynı sene içerisinde 20 bin dolar seviyelerine yaklaştı.
Günümüzde ise 8 bin dolar seviyesinin tekrar aşılması yıl sonuna doğru konulan hedeflerin revize edilmesini sağladı. Piyasa hacminin ise 245 milyar dolara yükselmesi dikkat çeken diğer bir unsur oldu.Özellikle 2017 senesi içerisindeki bu hareket Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan ilgiyi ciddi anlamda artırdı. Her geçen gün yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin atması yatırımcılar her gün Bitcoin ne kadar oldu, Bitcoin (BTC) Ne Kadar sorularını sormasına neden oldu.

Peki Bitcoin nedir, ne kadar oldu? Son rakamları bitci.com sitesinden görebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.