Bitcoin Fiyat

Bitcoin Fiyat

Bitci.com
Bitci.com
1424 kez okundu

Bitcoin hala kripto para piyasasının bir numaralı para birimi konumundaki yerini koruyor. 2008 senesinde Satoshi Nakamoto‘nun whitepaper‘ı ile ilk olarak yayınlanan Bitcoin’de ilk satın alma işlemi ise 2010 senesinde gerçekleşti. İlginçtir ki Bitcoin’le ilk satın alma işlemi bir pizza oldu. Fiyatı ise bugünkü kurla dudak uçuklattı. Tam 10 bin Bitcoin ile sadece iki adet büyük boy pizza satın alındı. Ancak bu tarihten itibaren lider para birimi Bitcoin’de fiyat ciddi anlamda hareketlenme emareleri gösterdi.

2014 senesine gelindiğinde ise Bitcoin’de fiyat olarak artık bin dolar seviyeleri telaffuz edilmeye başlandı. Ancak lider para birimi Bitcoin’de fiyat gerçek hareketini 2014 senesin sonrası gösterdi. Özellikle 2015 ve 2017 seneleri arasında yakalanan ve sermaye piyasalarında görülmemiş hızda olan fiyat hareketiyle adını artık tüm dünyaya duyurdu.

2017 senesinde zirve yapan Bitcoin’de fiyat artık 20 bin dolara yaklaştı. O tarihten sonra ise kademeli olarak gerileyen fiyatlar 3 bin 200’lü seviyelere kadar geriledi. Günümüzde ise tekrar yükseliş hareketine başlama emareleri görülen Bitcoin’de fiyatların ne seviyelere kadar gideceği ya da yükselişin devam edip etmeyeceği önümüzdeki günlerdeki gelişmelere paralel olarak şekillenecek. Ancak görünen o ki Bitcoin fiyat hareketleri yatırımcısını heyecanlandırmaya devam ediyor. Yakın zamana kadar 3 bin 200’lü seviyelerde gezinen bitcoin fiyatı yeniden 8 bin dolarlı seviyeleri test etmeye başladı.
Bu süreçte Bitcoin fiyat hareketlerini bitci.com sitesinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.