Ergo (ERG) Nedir?

Ergo (ERG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
740 kez okundu

Bitci.com olarak bu makalede Ergo Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ergo (ERG) finansal sözleşmeleri uygulamak için verimli, güvenli ve kolay bir yol sağlamaya odaklanan merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmek için tasarlanmıştır. Esnek bir blok zincir protokolü olarak tanımlanmaktadır. Üstelik platformun işbirliği yaptığı markalar içerisinde BPSSA, Waves Technology, Emurgo, Raviton, Gravity ve Uxto Alliance bulunmaktadır.

Ergo (ERG) Nedir?

Ergo, kendini blok zinciri alanında modern bilimsel fikirleri uygulayan açık bir protokol olarak tanımlamaktadır. Herkesin katkıda bulunabileceği bir açık katılımcı modelini işletmektedir.

Protokol hedefine ulaşmak için çeşitli teknik ve ekonomik iyileştirmelere içermektedir. Ergo’daki her koin, sigma protokollerine dayalı güçlü ve protokol bir betik dili olan Ergo Script’teki bir program tarafından korunmaktadır. Kullanıcılar, Ergo Script kullanarak koinlerin hangi koşullar altında kullanabileceğini kodlayabilmektedir. Bu sayede kullanıcılar koinleri kimin, ne zaman, kime ve hangi koşullar altında harcayabileceğine karar verebilmektedir.

Hafif düğümler (lights nodes) için genişletilmiş destek, Ergo’yu son kullanıcı için uygun hale getirmektedir. Çünkü güvenilmeyen emtia donanımlarında sözleşmelerin yürütülmesine olanak tanımaktadır.

Ayrıca Ergo’nun yeni fikirleri özümsemesine ve gelecetekte kendini geliştirmesine izin veren kendi kendini değiştirebilen bir protokolü bulunmaktadır.

Ergo’nun (ERG) Güçlü Yönleri Nelerdir?

Protokolün blok zinciri, Equihash’in bir çeşidi olan Autolykos algoritmasını kullanmaktadır. Bu, protokole adah iyi bir ademi merkeziyetçilik sağlamaktadır. Ayrıca ağa saldırmak için işbirliği yapabilecek ve zorlanabilecek büyük havuzlardan kaçınılmaktadır.

Platformun akıllı sözleşmeleri, protokolün geniş kapsamlı görevleri yerine getirmesini sağlamaktadır. İşlemler birden çok blokta yinelenerek Turing-complete komut dosyaları yazılabilmektedir. Bu; Ergo’nun tahmin edilebilir maliyetlerle çalışan ve sınırsız işlevsellik tehlikelerinden hiçbirine sahip olmayan çok yönlü dApp’leri destekleyebileceği anlamına gelmektedir.

Ergo; kriptografi, derleyici teorisi, blok zinciri teknolojisi ve kriptografik e-nakit alanında yayın ve doktoraları bulunan deneyimli bir ekip tarafından tasarlanıp uygulanmaktadır. Ayrıca ekip; Nxt, Scores ve Waves gibi kripto para birimlerinde sağlam bir geçmişe sahiptir.

Ergo’nun (ERG) Ürünleri Nelerdir?

  • Cüzdanlar: Platform birden fazla cüzdana sahiptir. Kullanıcılar kendilerine uygun cüzdanı seçip kullanmaya hemen başlayabilmektedir.
  • Borsalar: Ergo birçok borsada işlem görmektedir. (Ergo DEX dahil) Size uygun borsayı seçip ERG alıp satmaya başlayabilirsiniz.
  • Blok gezgini: Ergo ağında yapılan en son blokları ve işlemleri gözlemeniz mümkündür.
  • Geliştirici araçları: Geliştirici araçlarını inceleyip keşfederek ilk Ergo sözleşmesinin uygulayabilirsiniz.
  • Yazılım: Kullanıcılar işlem sistemleri için gerekli yazılımları indirip Ergo ağına katılabilmektedir.
  • Wiki: Ergo Wiki sayesinde kullanıcılar bilgi edinip kendilerini eğitebilmektedir.

Ergo’nun (ERG) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Ergo’nun (ERG) toplam arzı 97,739,924 ERG’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 52,156,629 ERG’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 604,514$ olan projenin piyasa değeri 172,878,263$’dır.

ERG şu anda piyasalarda 3,34$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2018’de rekor fiyatına ulaşmış ve 29,58$’a kadar yükselmiştir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.