EasyFi (EZ) Nedir?

EasyFi (EZ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
740 kez okundu

EasyFi ölçeklenebilirlik, birleştirilebilirlik ve adaptasyona odaklanan, DeFi için oluşturulmuş evrensel bir katman 2 lending protokolüdür. Protokolün kripto para birimi EZ’dir. Üstelik protokol içlerinde BoringDAO, Blockpass, Playcent, Polygon, Mirror vb. birçok şirket ve yatırımcıyla işbirliği içerisindedir.

EasyFi (EZ) Nedir?

EasyFi ağı agnostik bir blok zincirdir ve zincirler arası varlık yerleşimine izin vermektedir. Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanmaktadır. Dijital varlıkların ve ilgili finansal ürünleri uçtan uca ödünç verilmesini ve ödünç alınmasını kolaylaştırmak için kamu ağlarında çalışacak bir ağ altyapısı olarak tasarlanmıştır. 

Ağ tasarımı, varlık sahibinin ağı ile velayetini korurken; varlıkların farklı blok zincir ağları üzerinden yerleşimini de kolaylaştırmaktadır. Zincirler arası çerçeve, özel platformlar ve izinsiz kamu ağları gibi bir dizi pazarda borç verip alma olanağı tanımaktadır. Ek olarak ağ, ağ katılımcıları arasında fikir birliğine varmak için seçmenler tarafından yönetilen PoS mekanizmasıyla güvence altındadır.

EZ Token Nedir?

EasyFi protokolünü kripto para birimi EZ’dir. EZ tokeni birden fazla işleve sahiptir. O işlevler şunlardır:

  • Yönetişim görevi: EZ tokeni bir yönetişim tokenidir. Token sahipleri, EZ sayesinde protokolün yönetiminde yer alabilme hakkına sahiptir.
  • Protokolü teşvik: Token sahipleri zaman zaman ödüller kazanacaktır. Ek olarak protokolün bakımı ve gelişimiyle ilgili konularda da kullanıcıların oy hakkı olacaktır.
  • Stake ödülleri: Token, çeşitli projelerin EasyFi ağında borç verme ve ödünç alma pazarları başlatmasını olanak tanımaktadır. EZ’i stake edenler, ilgili pazarların tokenleri biçiminde ödüller kazanıp pazarlarla etkileşim kurabilecektir.
  • Çapraz zincir uzlaştırması: EZ tokenler; BSC, Polkadot vb. çeşitli yan zincirler ve ana zincirlerle, likiditeyi iletmek ve paylaşmak için oluşturulan köprülerde çapraz zincir takas aracı olarak kullanılacaktır.

EasyFi (EZ) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre EasyFi (EZ) maksimum ve toplam arzı 10,000,000 EZ’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte EasyFi’nin son 24 saatlik ticaret hacmi ise 640,739$ belirlenmiştir.

EasyFi an itibariyle piyasalarda 2,03$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2021’de 43,55$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.