Atlantis Loans (ATL) Nedir?

Atlantis Loans (ATL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
741 kez okundu

Atlantis Loans (ATL), kullanıcıların doğrudan BSC içinde gözetimsiz bir ortamda dijital varlıkları ödünç vermelerini ve tedarik etmelerini sağlayan para piyasasıdır. Bitci.com olarak bu makalede Atlantis Loans (ATL) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Atlantis Loans (ATL) Nedir?

Merkezi olmayan bir para piyasasıdır. Kullanıcılar, kripto para birimlerini ödünç verip tedarik edebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar, her zaman kripto para birimlerinin kontrolüne sahip olabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, doğrudan zincir üstünde protokolünde parametreleriyle bağlıdırlar.

Atlantis Loans’ın (ATL) amacı, tüm popüler blok zincirleri içerisindeki en iyi DeFi (merkeziyetsiz finans) deneyimini sunmaktır. Platform halihazırda kullanıcıları farklı blok zincirleri kullanırken sorun yaşamasınlar diye sistemine çok zincirli desteği entegre etmiştir.

Dijital varlıkların Atlantis protokolüne tokenleştirilmesi, o varlığı piyasada tasfiye etmek veya satmak zorunda kalmadan o varlıktan likidite kilidini açacaktır. Diğer yandan “Money Markets” ise kullanıcıların BSC’de çalışan açık kaynaklı akıllı sözleşmelere karşı tüm etkileşimlerin doğrulandığı bir eşler arası pazardan yararlanmalarına olanak tanımaktadır.

Platform, tasfiye memurlarının “underwater” hesapları tasfiye edip protokolü istikrara kavuşturmasına izin vermektedir. Tasfiye memuru prim toplayarak borçular (borrowers) ve tedarikçiler (suppliers) arasındaki dengeyi korumaktadır.

ATL Token Nedir?

Atlantis Loans platformun yerel kripto para birimi ATL’dir. Atlantis protokolünün tamamı, protokolün yönetişimi üzerinde güç uygulayan merkezi bir ekip olmaksızın topluluk tarafından yönetilmektedir. Kullanıcılar, platformu yönetmek ve çalıştırmak için ATL tokenini kullanmaktadır.

ATL token, Binance Smart Chain üzerinde bir BEP-20 tokeni olarak oluşturulmuştur. Tokene sahip kullanıcılar; platformda teklif oluşturup oy verebilmektedir. Üstelik kullanıcılar, likidite madenciliği teşviklerine de katılabilmektedir. Diğer yandan token toplam arzının %18’i proje geliştirme, pazarlama, likidite sağlama ve yönetişim teklifleri oluşturma için ayrılmıştır.

Atlantis Loans (ATL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Atlantis Loans (ATL) toplam arz miktarı 6,500,000 ATL’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,161,480 ALT olarak dikkat çekmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 263$ olarak hesaplanan ATL’nin piyasa değeri 158,554$’dır.

ATL şu anda kripto para borsalarında 0,136511$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2021’de 84$’ı görerek fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.