Aurora (AURORA) Nedir?

Aurora (AURORA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1641 kez okundu

Aurora (AURORA), blok zincir teknolojisiyle çözümler üretmek ve blok zinciri merkeziyetsiz şekilde kullanmak için geliştirilen uygulama platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Aurora (AURORA) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Aurora (AURORA) Nedir?

Ethereum kullanıcılarının ve dApp’lerin NEAR blok zincirine geçmelerini kolaylaştıran bir üründür. Kullanıcılarına iki farklı olanak sunmaktadır. Kullanıcılar, NEAR blok zincirindeki Solidity akıllı sözleşmelerini yükleyip bunlarla etkileşim kurabilmektedir. Ayrıca ERC-20 tokenleri de dahil varlıkları Ethereum, NEAR ve Aurora arasında taşıyabilmektedir.

Aurora ekosistemi; Ethereum ve Aurora arasında ETH ve ERC-20 tokenlerinin transferini kolaylaştıran Aurora Engin’i içermektedir. Platformun temel ücret tokeni ETH’dir. Ancak platform, köprü (bridge) transferleri için herhangi bir ücret talep etmeyecektir. Kullanıcılar sadece Ethereum blok zincirindeki işlem için “bir kez” ETH madenci ücreti ödemektedir. Bununla birlikte kullanıcılarında Aurora’daki cüzdan adresi, Ethereum adresleriyle aynı olacaktır.

AURORA Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi AURORA’dır. Protokolde uygun yükseltmeleri sağlamak için bir yönetişim tokeni olarak görev almaktadır. Platform ve token; blok zinciri endüstrisinin aktörlerini içeren AuroraDAO tarafından yönetilmektedir. AuroraDAO, protokolün özerk yönetimidir. Üst düzey kararların oylanmasında ve alt kuruluşların bu kararları uygulamasında rol oynamaktadır.

Aurora (AURORA) Ekibi Kimlerden Oluşmaktadır?

Platformu yaratan Aurora Labs’ın CEO’su Dr. Alex Shevchenko’dur. Shevchenko, 2015’ten beri blok zinciriyle ilgilenen, matematik ve fizikte uzmanlaşmış bir girişimcidir. Diğer yandan platformun CTO’su ise Avrupa Uzay Ajansı ve ABD Deniz Kuvvetleri ile birlikte çalışan yazılım mühendisi Arto Bendiken’dir. Ayrıca Frank Braun, Aurora Labs Güvenlik ve Altyapı Başkanı olarak boy gösterirken Joshua Bouw ise Aurora Labs Enginte Takım Lideri olarak görev almaktadır.

Aurora (AURORA) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Aurora (AURORA) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 AURORA’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 59,870,642 AURORA’dır. Bununla birlikte AURORA’nın son 24 saatlik ticaret hacmi 648,632$ iken piyasa değeri 98,860,068$’dır.

AURORA şu anda kripto para borsalarında 1,64$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 35,40$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.