YOU COIN Nedir?

YOU COIN Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
957 kez okundu

YOU COIN veya YOUChain, YPoS konsensüs mekanizması ve yatırım modeliyle ticari uygulama geliştirmeye odaklanan blok zincirdir. Bitci.com olarak bu makalede YOU COIN Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca YOU Coin’in özelliklerine, arzına ve mevcut fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

YOU COIN Nedir?

Büyük ölçekli ticari uygulamalar geliştirmeye odaklanan bir blok zincirdir. “One Mobile Devine One Node, Everyone Can Participate” yani “Tek Mobil Cihaz ve Tek Düğümle Herkes Katılabilir” sloganından yola çıkmış ve bu doğrultuda halka açık bir zincir oluşturmayı hedeflemiştir.

YOUChain, Singapur merkezli bir projedir. Ekip, sıfırdan inşa ettiği kullanımı kolay ve kullanıcı odaklı bir blok zinciri inşa etmiştir. Platform özellikle ticari olarak oluşturulmuş ve mevcut merkezi olmayan uygulamalarla ilgilenmektedir. Bununla birlikte YOUChain topluluğunun ekosistemin arkasındaki itici güç olması planlanmaktadır.

Platform, blok oluşturma ve benzeri işlemleri 15 saniye ile 10 dakika arasında bir sürede gerçekleştirmektedir. Tamamen merkeziyetsizdir. İşlem, depolama, zincir yönetişimi ve madencilik; herkes tarafından yapılabilir. Dahil olan herkes, aynı zamanda bir başkasına da hizmet etmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki işlemler düşük gas ücretleriyle tamamlanmaktadır.

Özellikleri Nelerdir?

  • YOUChain, yukarıda da bahsettiğimiz gibi VRF ve PoS tabanlı bir BFT konsensüs algoritması YPoS’u kullanmaktadır. YPoS konsensüs mekanizması, yürütme için çok sayıda düğümü desteklemektedir.
  • Hem ev geniş bant hem de mobil ağ için yapılmış P2P sistemi olan süper yönlendirme, karmaşık iletişim ortamlarının verimliliğini artırmaktadır.
  • Akıllı parçalanma sayesinde kripto para sektörünün başlıca sorunlarından biri olarak kabul gören ölçeklenebilirlik artırılmaktadır.
  • Herhangi bir mobil cihaz, merkeziyetsizlik sağlamak için teorik olarak ağda bir düğüm haline gelebilmektedir.

YOU COIN (YOU) Toplam Arzı Nedir? YOU Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre YOU Chain (YOU) toplam arz miktarı 2,608,000,000 YOU’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 734,466,696 YOU’dur. Bununla birlikte YOU Chain’in (YOU) son 24 saatlik ticaret hacmi 11,770$ iken piyasa değeri 1,557,389 YOU’dur.

YOU Chain (YOU) şu anda kripto para borsalarında 0,002185$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2019’da 0,113$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.