Yield Guild Games (YGG) Nedir?

Yield Guild Games (YGG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
3105 kez okundu

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon Yield Guild Games (YGG) projesi sanal dünya NFT’sinde adından sıkça söz ettiriyor. Yeni yatırımcılar kazanan Yield Guild Games (YGG), blockchain tabanlı en iyi örneklerden biri. Öte yandan Yield Guild Games (YGG) Nedir? sorusu kripto para kullanıcıların aklını kurcalıyor. Siz de Yield Guild Games’in sunduğu merkeziyetsiz dünyaya adım atmak istiyorsanız yazımızı okuyarak işe başlayabilirsiniz. 

Yield Guild Games (YGG) Nedir?

YGG projesi, sanal dünyalarda ve blok zinciri tabanlı oyunlarda kullanılan Non Fungible Token’lere (NFT’ler) yatırım yapan Merkezi Olmayan Otonom Organizasyondur. (DAO) Yield Guild Game’in arkasındaki şirket, Gabby Dizon’dur. Ayrıca Gabby Dizon, Axie Infinity ve Yearn Finance Communities’i başlatan ekibin de bir parçasıdır.

Platformun yerel kripto para birimi olan YGG ise, verim çiftçiliği, özel içerik için stake etme ve ağ hizmetleri için ödeme için kullanılabilen platform hizmet simgesidir. Bu platform kısaca sanal dünya NFT‘sine yatırım yapan ve merkezi olmayan özerk bir organizasyondur.

Yield Guild Games’in (YGG) İçeriği Nedir?

Yield Guild Games, sanal dünyalarda ve blockchain üzerine inşa edilen oyunlarda kullanılan NFT’lere yatırım yaparak gelir elde eden bir oyuncu ve yatırımcı topluluğu oluşturdu. Daha sonra pandemi koşulları platformun popülaritesinin artmasına yardımcı oldu. İnsanlar oyna-kazan oyunlarına katılmaya daha istekli hale geldi. YGG, devamlılığı olan sanal ekonomiler oluşturma konseptini içeriyor. Bununla birlikte proje üyelerini sanal bir ortamda gelişmeye teşvik ediyor.

Yield Guild Game’in (YGG) Avantajları Nelerdir?

Oyna- kazan evrenine ilgi duyan birçok kişi Yield Guild Games (YGG) ile de kaçınılmaz olarak bir bağ kuruyor. Üstelik bu bağ diğer token türleri ile kurulan ilişkiden daha güçlü. Yield Guild Games’in (YGG) bunu sağlamak için sahip olduğu bazı özellikler var. İşte Yield Guild Games’in (YGG) avantajları: 

  • Kullanıcılar, YGG platformuna ait NFT’leri kiralayarak ve aktif loncalara katılarak YGG tokenlerini alabilmektedir.
  • Bunun yanında kullanıcıların oyun içi etkinlikleri üzerinden yerel token kazandıkları, “oynadıkça kazan (play-to-earn)” özelliği vardır.
  •  YGG’deki DAO platformunun ana gelir kaynağı, YGG tokenin sahip olduğu NFT varlıklarının mülkiyetinden gelir.

Yield Guild Games’in (YGG) Geleceği Nasıldır?

Yield Guild Games projesinde NFT yatırımı öne çıkmaktadır. NFT, 2021 yılında büyük bir patlama yaşadı. Bu durum göz önüne alındığında Yield Guild Games projesinin daha yüksek seviyelere ulaşması muhtemeldir. Deneyimli analistler de YGG fiyatının gelecekte yeni zirveler görebileceğini belirtmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.