XMax (XMX) Nedir?

XMax (XMX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1226 kez okundu

XMax (XMX), 2017 yılının sonlarında başlayan ve Singapur’da bir temeli olan Bitcoin madenciliği projesidir. Bitci.com.tr olarak bu makalede XMax (XMX) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca XMX fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

XMax (XMX) Nedir?

Bitcoin madencilerini, bir proje olarak ve endüstri ortakları için işletiyorlar. XMAX, topluluk üyelerine satın alma, lojistik destek, barındırma ve mobil madenci yönetimi uygulamaları sağlamaktadır. Bununla birlikte ekip, Asya’daki madencilerinin çoğunu yönetmektedir. Proje, madencilik ortaklıkları geliştirerek, madencileri eğiterek ve tüketicilere doğrudan Bitcoin madenciliği çözümleri sunarak Bitcoin madenciliğini küresel bir izleyici kitlesine erişilebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

XMax projesinin bir diğer büyük amacı ise geliştiriciler ile kullanıcı topluluklarını bir araya getirmek için olanak sağlamaktır. Bununla birlikte tüm evreni blok zinciri eğlence yöntemi ile bir araya getirecektir. Topluluk üyeleri, çok partili akıllı sözleşmeler oluşumu için beraber çalışarak yenilikler ve daha iyi gelişmelere olanak sağlamaktadır.

XMax Altyapısı Nasıl Çalışır?

XMX, blok zinciri eğlence geliştirici ekosistemi tanımı ile piyasaya çıkmıştır. XMax ekosistemi “mainchain + multi fonksiyonel sidechains” ile beraber eğlence amaçlı bir blok zinciri sistemi sunmaktadır. Eğlence dApp‘leri konusunda gelişim sürecini basit ama güçlü bir SDK ile sağlamaktadır. XMX farklı multimedya kitaplıkları sunan etkili bir oyun motoru sağlamaktadır. XMax yüksek eş zamanlılık ve yüksek TPS çoklu zincir sistemi oluşumunu sağlamak için çoklu konsensüs yapısından çalışan VRF konsensüs yapısıyla birlikte yan zincirler kullanmaktadır.

XMax geliştiricileri, sistemi JavaScript yazılım dili ile oluşturmuşlardır. Tecrübeli olan geliştiricilerin dApp‘leri çok hızlı oluşturmasına ve hızlı bir şekilde yaygınlaşan büyük bir toplulukla birlikte takip eğitimleri ile beraber yeni geliştiricilerin yetişmesine yardımcı olmaktadır. Artık kullanıcılar kendilerine ait dApp‘ler oluşturmak isterse XMax altyapısında bunu gerçekleştirebilir.

XMax (XMX) Toplam Arzı Nedir? XMX Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre XMax (XMX) toplam arz miktarı 30.000.000.000 XMX’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 27.000.000.000 XMX olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 48.706$ olan XMax’in (XMX) piyasa değeri ise 513.620$’dır.

XMX şu anda kripto para borsalarında 0,000019$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Haziran 2019’da 0,0063$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.