Wrapped LUNA Classic (WLUNC) Nedir?

Wrapped LUNA Classic (WLUNC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
616 kez okundu

Wrapped LUNA Classic (WLUNC), Ethereum blok zincirinde Luna’yı temsil etmek için oluşturulan bir Ethereum tokenidir. Bitci.com olarak bu makalede Wrapped LUNA Classic Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Wrapped LUNA Classic Nedir? WLUNC Nedir?

Terra Luna’nın değerini izlemesi için tasarlanan ayrı bir ERC-20 tokenidir. Wrapped LUNA Token’in (WLUNA) Mayıs 2022’de yeni Terra blok zincirinin piyasaya sürülmesinden sonra Wrapped LUNA Classic (WLUNC) olarak yeniden markalanmasıyla ortaya çıkmıştır.

Wrapped LUNA (Classic), Luna sahiplerinin Ethereum’da merkezi olmayan finans dApp’lerinde ticaret yapabilmelerini sağlamak için oluşturulmuştur. Kullanıcılar ayrıca WLUNA’yı veya yeni adıyla WLUNC’u Luna ile takas edebilme şansına da sahiptir.

Wrapped Token Nedir?

Bu tokenler, genellikle temsil ettiği varlığın değerine bağlı olan başka bir coinin token haline getirilmiş şeklidir. Yerel blok zinciri ağının dışında var olan bir kripto para biriminin “aynaya yansımış” halidir. Bu tokenlerin değeri, yerel kripto para birimlerine 1:1 oranında eşitlenmiştir. Bu tokenler, kullanıcılar tarafından herhangi bir zamanda kullanılıp “unwrapped” hale getirilebilmektedir.

WLUNC Nedir?

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen Wrapped LUNA, LUNA Classic tokeninin (WLUNC) yerel blok zincirinin dışındaki bir türüdür. LUNA Classic tokeni, Terra Classic blok zincirinin yerel kripto para birimidir. Bu token, ağda stake etme ve yönetişim amaçları için kullanılmaktadır. Ayrıca LUNA Classic tokeni (WLUNC), Terra Classic’in algoritmik stabil koini olan TerraUSD’nin (UST) dolar sabitliği korumak için tasarlanmıştır.

Wrapped LUNA Classic (WLUNC) Kimin Tarafından Kuruldu?

Tokenin arkasındaki Terra blok zincir ağı, Güney Koreli geliştirici Do Kwon tarafından kurulmuştur. Terra blok zincirinin arkasındaki Terraform Labs ise 2018’deki lansmanında 40 milyondan fazla kullanıcıyı kendisine çekmeyi başarmıştır. Ek olarak Binance ve Polychain Capital gibi çeşitli yatırımcılardan 32 milyon dolar toplamayı da başarmıştır.

Wrapped LUNA Classic Toplam Arzı Nedir? WLUNC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Wrapped LUNA Classic toplam arz miktarı 330,184,615,092’dir. Ancan dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

Wrapped LUNA Classic şu anda kripto para borsalarında 0,000286$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2022’de 119,29$ seviyesini görmüş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.