WOO Network (WOO) Nedir?

WOO Network (WOO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2814 kez okundu

WOO Network bir likidite ağıdır. 2019 Haziran’da kullanıma sunulmuştur. Kurucusu Kronos Research firmasıdır. Hedef traderları, borsaları, kurumsal firmaları ve DeFi (Merkeziyetsiz Finans) platformlarını birbirine bağlayarak kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Binance’in girişim kolu Binance Labs, Woo Network’e 12,000,000$’lık stratejik yatırım yapmıştır. Binance konuyla ilgili “WOO Network, ekosisteme önemli bir değer katıyor. Bununla birlikte Binance Smart Chain üzerinde daha fazla alanda iş birliği yapacak olmaktan dolayı heyecanlıyız” demiştir. Platform daha önce Three Arrow Capitals, Crypto.com Capital, Avalanche ve BitTorrent’ten de toplamda 30,000,000$’lık yatırım almıştı.

WOO Network’ün (WOO) Amacı Nedir?

WOO Network’ün hedefi yatırımcılar, borsalar, kurumlar ve merkeziyetsiz finans platformları arasında köprü kurmaktır. Platform kripto para piyasasındaki yüksek işlem ücreti ve likidite problemine çözüm sunmayı hedeflemektedir. Üstelik ürün yelpazesi geniş bir ekosistemdir. Birden fazla borsaya bağlanabilen bir blok zincirdir. Ayrıca kripto paralar bu borsalar arasında sıfır işlem ücretiyle alınıp satılabilir. WOO Network, üç farklı projeye sahiptir. Bu projeler WOO X, WOO Trade ve WOO Fi’dir. 

  • X: Traderlara yüksek işlem hacmi ve sıfıra yakın maliyetle işlem yapma imkanı sunar.
  • Trade: Borsalar ve kurumlar arasında API (Uygulama Programlama Arayüzü) sayesinde işlemlerin daha hızlı ve düşük maliyetle gerçekleşmesini sağlar.
  • Fi: En iyi takas fiyatlarını, düşük risk ve ücretlerle sağlayan merkeziyetsiz bir değişim platformudur.

WOO Token Nedir?

Platformun kripto para birimi WOO’dur. Ağın DeFi ve CeFi (Merkezi Finans) ürünlerinde stake ve indirimler için kullanılan aracıdır. Ayrıca token sahipleri, WOO Network ile ilgili kadarlarda oy kullanabilir yani yönetime katkı sağlamış olur.

WOO Network’un Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre WOO Network 3,000,000,000 WOO’luk toplam arza sahiptir. Dolaşımdaki arz ise 882,291,249 WOO’dur. Proje, 15 Kasım 2021’de zirve fiyatı olan 1,78$’ı görmüştür. Ancak şu anda 0,516642$ seviyesinden işlem görmektedir. WOO Network’un piyasa değeri 452,166,684$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.