Wing (WING) Nedir?

Wing (WING) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
587 kez okundu

Wing kredi tabanlı, zincirler arası, merkezi olmayan bir borç verme platformudur. Bitci.com olarak bu makalede Wing nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında merak edilen diğer konulara değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Wing (WING) Nedir?

Dijital varlık ödünç vermeye adanmış bir DeFi platformu olarak Wing, DeFi ürünleri arasındaki etkileşimleri desteklemektedir. Platform, Ontology ekibi tarafından geliştirilmiştir. Wing, çeşitli DeFi ürünleri arasında zincirler arası işbirliğine dayalı etkileşimleri desteklemek için merkeziyetsiz bir finans platformu oluşturmuştur.

Wing, DAO (Merkezi olmayan yönetim) ile birleştiğinde, platformun merkezi olmayan yönetişim modeli ve risk mekanizması; borç alanlar, alacaklılar ve garantörler arasında karşılıklı yarar sağlayan ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Wing, kullanıcıları blok zincirinde iyi kredi kredi geliştirdikleri için ödüllendiren yenilikçi bir kredi değerlendirme modülü sunmaktadır.

Platformun partnerleri arasında PolyNetwork, SushiSwap, Mirror, DeFi Llama, ICHI ve ApeSwap bulunmaktadır.

WING Tokeni Nedir?

WING Tokeni, Wing DAO’nun yönetim tokenidir ve bir dizi yönetim hakkına sahiptir. Tokenin hakları tamamen Wing DAO’ya aittir ve herhangi bir biçimde belli kişilere tahsis edilmeyecektir.

  • Yönetim: Token sahipleri, Wing DAO topluluğunun yönetimine katılabilmektedir. Bu; yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi için oylamayı, WING tokeninin ürün uygulama kurallarını, DAO topluluk fonunun tahsisini ve diğer yönetişim tekliflerini içermektedir.
  • Teşvik: WING tokenlerinin günlük sabit sürümü, platformdaki DeFi ürünlerinin işlem hacmine göre her ürüne atanmaktadır. Her ürün borçluya, alacaklıya ve garantörlere WING tokenleri tahsis edecektir. Ek olarak bunlar da mevcut tahsis kurallarına göre mevduat sağlayacaktır.
  • Serbest bırakma: Toplam WING tokeni arzının %80’i likit teşvikler ve mevduata dayalı teşvikler olarak düzenli şekilde serbest bırakılacaktır. Kalan %20 uzun vadeli topluluk yönetişimi, risk kontrolü ve acil müdahale eylemleri sağlamak için Wing DAO topluluk fonu için bir emanet hesabında tutulacaktır.

Wing’in (WING) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Wing’in maksimum arzı 5,000,000 WING’dir. Dolaşımdaki arzı ise 2,316,751 WING’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 30,740,109$ olan Wing’in piyasa değeri 23,437,738$’dır.

Wing’in işlem gördüğü mevcut fiyat 10,10$’dır. Ancak Eylül 2020’de 250$ sınırına dayanmış ve 249,54$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.