WEMIX (WEMIX) Nedir?

WEMIX (WEMIX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1322 kez okundu

WEMIX, blockchain tabanlı bir oyun platformu olan WEMADE’in yan kuruluşu (Wemade Tree) tarafından geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Wemix dijital varlıkların saklanacağı cüzdanlar ve pazar yerleri sağlayan oyun dApp’leri için bir platformdur.

WEMADE, Güney Kore merkezli bir oyun şirketidir. Şirketin başında aynı zamanda kurucusu olan Park Kwan-ho bulunmaktadır. Aynı zamanda son dönemin popüler oyunlarından MMORPG’yi piyasaya süren şirket de WEMADE şirketidir. Son dönemce oldukça büyüyen WEMADE, 5,000,000,000$’lık bir piyasa değerine ulaşmış ve yüzde 400 büyüme sağlamıştır.

WEMIX’in Amacı ve Özellikleri Nelerdir?

WEMIX rakiplerinden farklı olarak diğer blockchain tabanlı oyun projeleri gibi sadece dijital varlık takaslarına odaklanmamıştır. Deneyimsel değeri olan bir blockchain tabanlı oyun ekosistemi oluşturmayı hedeflemektedir.

Blockchain temelli oyunlar içerisinde farklı bir standart yakalayan WEMIX’in temel yetkinlikleri şu şekildedir:

  • Sürdürebilirlik (Ana kuruluş WEMADE 2000 yılından beri hizmet veren Güney Kore merkezli bir oyun şirketi)
  • Kaynak desteği (WEMADE’in 10 iştiraki ve oyun şirketlerinin Wemix’e desteği)
  • Ölçeklenebilir (İçsel ölçeklenebilir ve maliyet sorunları için çok zincirli altyapı)
  • Giriş sisteminin kolaylığı (Kullanıcıların platforma kolayca üye olabilmeleri)

Uzmanlar Wemix’in NFT takası, jeton değişimi ve oyun deneyimi gibi iyi özelliklere sahip olması nedeniyle projenin geleceğini parlak görüyor.

WEMIX’in Arzı ve Fiyatı Nedir?

WEMIX’in toplam arzı 1,018,187,200 WEMIX olarak açıklanmıştır. Şu anda dolaşımdaki arz miktarı ise 123,233,682’dir. WEMIX’in şu sıralar fiyatı 5,17$’dır. En yüksek fiyata ise 24 Kasım 2021’de ulaşmış ve WEMIX fiyatı 24,10$’ı görmüştür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.