WAX (WAXP) Nedir?

WAX (WAXP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1675 kez okundu

WAX, ilgili taraflar için e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanmıştır. Bitci.com olarak bu makalede WAXP nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

WAX (WAXP) Nedir?

2017 yılında piyasaya sürülen, e-ticarete yönelik olarak oluşturulmuş bir blok zinciridir. WAX blok zinciri, fikir birliği mekanizması olarak devredilmiş hisse kanıtı (DPoS) kullanmaktadır. EOS ile tam uyumludur. Platformun kripto para birimi WAXP’tır.

WAX’ın blok zinciri mimarisi, müşteriler için 500 milisaniyelik blok süresini ve sıfır ücretli işlemleri desteklemektedir. Ayrıca blok üreticilerinin ve iyileştirme tekliflerinin seçimine katılımı teşvik etmek için oylama ödüllerinden yararlanılmaktadır.

Diğer yandan platformun öne çıkan ürünlerinden biri WAX Cloud’dur. WAX Cloud, SSO ve OAUTH gibi hizmetler, e-ticaret operasyonlarını desteklemektedir.

WAX Token Nedir?

Platformun yerel kripto para birimidir ve platformdaki tüm etkinlikleri ve işlevleri desteklemektedir. Token aynı zamanda teklif ve oy vermede kullanılan bir tokendir. WAXP’ler transfer edildiğinde kullanıcının oy hakkı da azalmaktadır.

WAX Token, dijital değişim sırasında güvenliği güçlü bir şekilde uygulamak için geliştirilmiştir. Sanal ürünlerin satış fiyatları WAX Token’da listelenmiştir. Bir kullanıcı sanal malı satın almak istediğin WAXP’yi kullanmaktadır.

Ağ kullanımı için bir ücret olarak işlemler ve mesajlar sırasında az miktarda WAXP kullanılmaktadır. ETH’nin gas ücretine benzer bu ücret, toplulukları işlemleri bloklara dahil etmeleri için teşvik etmektedir.

Diğer yandan WAX Ekonomik Faaliyet Havuzu, WAX ücretlerinin belirli bir yüzdesini biriktirir. Sonrasında ise WAXE pay sahiplerine dağıtılması için bu ücretleri ETH’ye çevirir. Ek olarak halihazırda sahip oldukları WAXG tokenlerini yakmaya karar veren kullanıcılar da bu havuzdan yararlanabilmektedir.

WAX’ın (WAXP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre WAX (WAXP) toplam arzı 3,770,303,327 WAXP’tır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 1,956,437,082 WAXP’tır. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 24,920,657$ olan platformun piyasa değeri 561,355,364$’dır.

WAXP’ın işlem gördüğü mevcut fiyat 0,286979$’dır. Ancak Ocak 2018’de 2,77$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.