Wanchain (WAN) Nedir?

Wanchain (WAN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1450 kez okundu

Wanchain (WAN), varlık transferlerini kolaylaştırmak ve finans sektörü için d’App’leri barındırmak amacıyla tasarlanmış blok zinciri altyapısıdır. Kripto para birimi Wancoin vasıtasıyla eski bankacılık sistemini değiştirmeyi amaçlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Wanchain Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Wanchain (WAN) Nedir?

Zincirler arası işlemlere ve birden fazla zincirin birlikte çalışmasına izin veren bir defter olarak tanımlanmaktadır. Blok zincir arasındaki işlemleri kolaylaştırmasının yanında aynı zamanda bağımsız bir blok zinciridir. Zinciler arası işlemlerin kaydını tutan bir defter görevi görmektedir.

Platform üzerindeki işlemler sadece genel blok zincirleri arasında sınırlı kalmamaktadır. Yani özel zincirler arasında da işlem gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Ethereum kodunun bir çatalı olarak bazı Ethereum blok zinciri özelliklerden yararlanmaktadır. Wanchain’in kullanım örnekleri şunlardır: DEX’ler, borç ve ödünç alma platformları, kitle fonlaması vb.

Kripto para birimleri, geleneksel bankacılığa merkezi olmayan bir alternatif olarak görülmektedir. Wanchain de bunu sürdürülebilir bir gerçeklik haline getirmeye adanmış bir projedir. Zincirler arası varlık transferlerini sağlayan yeni blok zinciri sınıfının bir parçasıdır. Yani borsa veya banka gibi aracılar olmadan OTC (tezgah üstü piyasa) para birimlerinin transferleri desteklemektedir. Ayrıca ödeme ve yatırım platformlarıyla birlikte finansal araçları da desteklemektedir.

Wanchain (WAN) Nasıl Kuruldu?

Wanchain (WAN), Fantom’un kurucu ortağı ve CTO’su olan Jack Lu tarafından kurulan Wanglu Tech tarafından kuruldu. Ethereum kodunun bir çatalı olarak adlandırılmaktadır. Ancak blok zincirinden çatallanmamıştır, söz konusu çatallanma sadece kodla ilgilidir.

Platform, 2017’de Blockchain Interoperability Alliance’a blok zinciri ağları arasındaki bağlantıyı tevşik etmek için katılmıştır. Ayrıca çoğu ICO’nun aksine yol haritasındaki hedeflerinin tamamını gerçekleştirmesiyle de dikkat çekmiştir. Bununla birlikte platform, kurduğu ortaklıklarla da dikkat çekmeyi ihmal etmiyor. Gerçek dünya Oracle verileri sağlayan Formosa Financial ve Chainlik platformun ortakları arasında.

Wanchain’in (WAN) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Wanchain (WAN) toplam arzı ve mevcut fiyatı 210,000,000 WAN’dır. Dolaşımdaki arz miktarı ise 195,184,710 WAN’dır. Bununla birlikte Wanchain’in (WAN) son 24 saatlik ticaret hacm, 1,133,019$ iken piyasa değeri 43,138,762 WAN’dır.

WAN kripto para birimi şu anda kripto para borsalarında 0,221$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2018’de 9,84$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.