Viacoin (VIA) Nedir?

Viacoin (VIA) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
841 kez okundu

Viacoin (VIA), bir Bitcoin Core geliştiricisi tarafından 2014 senesinde hayata geçirilen bir Proof-of-Work kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede Viacoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca VIA coin fiyatı hakkında bilgi vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Viacoin Nedir? VIA Nedir?

Bitcoin (BTC) protokolüne dayanan ancak birkaç farka sahip eski bir kripto para birimidir. Lansmanı 2014 yılında gerçekleştirilmiştir. Birçok klasik kripto para birimi gibi güvenli ve eşler arası (P2P) işlemler için kullanılmaktadır.

Viacoin (VIA) hem Segregated Witness (SegWit) hem de Lightning Network’ü desteklemektedir. Bu iki özellik veya uygulama; işlem boyutlarını azaltmaya ve zincir dışı ödeme kanallarını açarak ağın ölçeklenmesine yardımcı olmaktadır.

Ek olarak bu uygulamaların bir başka yararı ise diğer kripto para birimleri ile yapılan atomik takaslardır. Zincirler arası atomik takasları kullanarak merkezi borsalar olmadan Viacoin’i Bitcoin veya Litecoin gibi diğer benzer para birimleriyle doğrudan takas etmek mümkündür.

Viacoin (VIA) Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcısına göreceli olarak hızlı işlem süreleri ve daha popüler blok zincirleriyle birlikte çalışabilirlik sağlayan özellikler sunmaktadır.

Scrypt madencilerinin ücretsiz olarak Viacoin (VIA) madenciliği yapmasına izin veren birleştirilmiş madencilik (AuxPow) kullanılarak çıkarılmaktadır. Şu anda büyük Litecoin havuzları tarafından birleştirilmektedir. Bu da yüksek bir ağ hash oranıyla sonuçlanmaktadır.

Viacoin (VIA) Neyi Çözüyor?

Bu proje hızlı ve güvenli mikro işlemler için tasarlanmıştır. Viacoin’e (VIA) göre çoğu kripto para birimi uzun onay sürelerine ve yüksek işlem ücretlerine sahiptir. Ayrıca bu projeler kullanıcı dostu bir deneyime de sahip değildir. Diğer yandan Viacoin (VIA) yatırımcılar için kullanıcı dostu cüzdanlar ve kullanımı kolay ödeme ağ geçitleri sağlamaktadır. Proje bu yolla kullanıcısını başarılı bir kripto para deneyimiyle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Viacoin (VIA) Toplam Arzı Nedir? VIA Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Viacoin (VIA) toplam arz miktarı ve dolaşımdaki arz miktarı tam olarak belli değildir. Ancak Viacoin (VIA) son 24 saatlik ticaret hacmi 2.256$ olarak hesaplanmıştır.

Viacoin (VIA) şu anda kripto para borsalarında 0,055$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2018’de 10,71$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.