VeriBlock (VBK) Nedir?

VeriBlock (VBK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
749 kez okundu

VeriBlock (VBK) blok zinciri, Bitcoin’in (BTC) güvenliğini mümkün olan en güvenli, ekonomik ve uygulaması kolay şekilde diğer blok zincirlerine genişleten PoP uygulamasıdır. Bitci.com olarak bu makalede VeriBlock Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

VeriBlock Nedir?

Bitcoin’in güvenliğini en uygun şekilde farklı blok zincirlerine genişleten ve DTTP’yi (Merkezi Olmayan, Güvensiz, Şeffaf ve İzinsiz) geliştiren somut bir PoP uygulamasıdır. Farklı blok zincirleri ve Bitcoin arasında tam bir DTTP güvenlik bağdaştırıcısı/toplama katmanı görevi görmektedir.

VeriBlock ekosistemine yeni bir blok zinciri her katıldığında veya mevcut bir blok zincirinin değeri arttığında, VeriBlock ekosistemindeki diğer tüm blok zincirleri, VeriBlock’un artan ağ etkisinden kaynaklanan ek güvenlik ve merkeziyetsizlikten yararlanmaktadır.

Proof-of-Proof Nedir? PoP Nedir?

Proof-of-Proof yani PoP; VeriBlock, Inc. tarafından icat edilen bir protokoldür. Yan zincirler ve izin verilen defterler dahil olmak üzere herhangi bir blok zincirinin; Bitcoin’in güvenliğini DTTP olarak devralmasına izin vermektedir.

Bunu bir blok zincirinin mevcut durumunu temsil eden verilerin yayınlanmasını doğrudan veya dolaylı olarak Bitcoin’e oyunlaştırarak yapmaktadır. Böylece herhangi bir kullanıcı katılıp blok zincirlerinin Bitcoin’in güvenliğini devralmasını sağlamak için tazminat alabilmektedir.

VeriBlock (VBK) Neye Çözüm Sunar? Farkı Nedir?

VeriBlock’un (VBK) çözüm sunduğu iki ana problem bulunmaktadır. Bunlar; alternatif blok zincirleri (veya alt zincir) güvenliği ve Bitcoin’in ölçeklenebilirliğidir. VeriBlock (VBK), belirli sorunları çözmede uzmanlaşan çeşitli bir blok zinciri ekosistemini güvence altına almıştır. Üstelik bu blok zincirlerinin yaygın bir şekilde benimsenmesini teşvik etmektedir.

Ayrıca VeriBlock (VBK) yan zincirler için tamamlayıcı bir teknolojidir. Yeterli bir güvenlik bütçesi sağlayan bir yan zincir, diğer herhangi bir kamu blok zinciri gibi VeriBlock (VBK) konsensüs teknolojisini benimseyebilmektedir.

VeriBlock (VBK) Toplam Arzı Nedir? VBK Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre VeriBlock (VBK) maksimum arz miktarı 2,100,000,000 VBK, toplam arz miktarı 1,174,279,904 VBK’dir. Bununla birlikte dolaşımdaki arz miktarı ise 1,174,276,128 VBK olarak kaydedilmiştir.

VBK kripto para borsalarında 0,000593$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Nisan 2019’da 0,131$ seviyesine yükselip kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.