Verge (XVG) Nedir?

Verge (XVG) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
3999 kez okundu

Verge (XVG), insanların gündelik hayatta kullanmaları için oluşturulmuş bir dijital para birimidir. 2014 yılında DogeCoinDark adıyla kurulmuştur. Ancak 2016 yılında Verge para birimi olarak yeniden markalanmıştır. Bitci.com olarak bu makalede Verge (XVG) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Verge’nin (XVG) güçlü yönlerine, toplam arzına ve mevcut fiyatına da değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Verge (XVG) Nedir?

Verge, orijinal Bitcoin (BTC) blok zincirini geliştiren hızlı, verimli ve merkeziyetsiz bir ödeme ağı sunmayı amaçlayan blok zincirdir. Gizlilik odaklı bir dijital varlık ve blok zincirdir.

Ek olarak anonimlik ağı Tor’u vergePay adı verilen cüzdanına entegre etmek de dahil olmak üzere farklı ek gizlilik özelliklerini içermektedir. Platform bununla da sınırlı kalmaz ve kullanıcılarına gizli adreslere işlem gönderme seçeneği de sunmaktadır. Ayrıca açık kaynaklı olan proje, kendini topluluk odaklı olarak adlandırmaktadır ve bundan dolayı gurur duyduğunu ifade etmektedir.

Verge, 2014 yılında DogeCoinDark adıyla ortaya çıkmıştır. Ancak 2016 yılında Verge olarak yeniden markalanmıştır. DogeCoinDark, Dogecoin’in bir çatalıydı ve Dogecoin’e anonim bir alternatif sağlamak için tasarlanmıştı. Diğer yandan Verge ise Monero, Pivx ve Zcash’i de içeren “privacy coins” sınıfında yer almaktadır.

Verge’nin (XVG) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • Günlük kullanım için tasarlanmış bir dijital para birimi: Ağ, kullanıcılarına dijital ödemelerini hızlı ve güvenli şekilde gönderip alabilmelerini sağlamak için birinci sınıf özellikler sunmaktadır.
  • Blokchain’i günlük yaşama dahil etmek: Blok zinciri teknolojisiyle desteklenen vergePay uygulaması aracılığıyla dijital ödemeler basitleştirilir.
  • Açık kaynak geliştirme & Topluluk odağı: Verge %100 açık kaynaklıdır. Proje, tamamen gönüllü topluluk üyeleri tarafından yürütülmektedir.

Verge (XVG) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Verge (XVG) toplam arzı 16,555,000,000 XVG’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 16,498,694,437 XVG’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 4,244,013$ olan projenin piyasa değeri 174,878,806$’dır.

Verge (XVG) şu anda 0,01058794$ fiyatından işlem görmektedir. Ancak Aralık 2017’de 0,261874$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.