Velas (VLX) Nedir?

Velas (VLX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
833 kez okundu

Velas anında işlenen, neredeyse ücretsiz, yüksek güvenlikli ve 75,000 tx/s’ye kadar hız sağlayan dünyanın en hızlı EVM (Ethereum Virtual Machine) blok zinciridir. Velas Ekosistemi merkezi olmayan, açık kaynaklı ürünlerin kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için zincir üzerine inşa edilmiştir. Merkeziyetsiz ürünlerden oluşmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede VLX Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak VLX’in kurucusuna, güçlü yönlerine ve fiyatına değineceğiz.

Velas (VLX) Nedir?

Velas; çeşitli mühendisler, kriptograflar ve araştırmacılar tarafından yönetilen İsviçre merkezli bir şirkettir. Bu proje için ise ölçeklenebilirlik, yüksek güvenlik ve birlikte çalışabilirlik için Delegated Proof-of-Stake’i uygulayan, yeni nesil bir blok zincir ekosistem projesidir.

Platform kendi deyimiyle hem merkezi hem de merkezi olmayan çözümlerin en iyi yanlarını birleştirmeyi amaçlamaktadır. Hedef; açık kaynaklı bir hizmet ve ürün ekosistemi oluşturmaktadır. Platform, dünyanın her yerindeki insanların yaşamlarını iyileştirmek için dünyayı değiştiren teknoloji ürünleri ve hizmetleri oluşturup entegre etmeyi hedeflemektedir.

Velas; sosyal platformlar, merkeziyetsiz uygulamalar, açık finans, Web 3.0, güvenlik ve mikro uygulamalar alanında hizmet vermektedir.

Ethereum, çoğu dApp’in üzerine kurulu olduğu ve en yaygın kullanılan DeFi platformudur. Bu nedenle Velas’ın EVM köprüsü, platformun artan saniye başına işlem konusunda başarılı olmasına, uygulamaların hızlı ve sorunsuz çalışmasına izin verecektir.

Velas’ın (VLX) Kurucusu Kimdir?

Platform, 2019 yılında Kanadalı Alex Alexandrov tarafından kurulmuştur. Ek olarak Alex Alexandrov, 2013 yılından beri kripto para birimleri için ödeme kapısı olan CoinPayments’ın kurucu ortağı ve CEO’sudur.

VLX Tokeni Nedir?

Velas’ın kripto para birimi VLX’tir. VLX’in çeşitli kullanım durumları bulunmaktadır. Bu kullanım durumları şunlardır: İşlemler, ödemeler, ücretler ve Proof-of-Stake konsensüsünü desteklemek.

Velas’ın (VLX) Güçlü Yönleri Nelerdir?

  • EVM: Ethereum üzerine kurulu tüm akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri desteklemektedir.
  • Hız: Anında ve düşük maliyetleri işlemler sağlamaktadır.
  • Velas Hesabı: Kullanıcıların blok zinciri uygulamalarıyla Google hesabı ve Pay-Pal benzeri etkileşimi kolaylaştıran şifresiz çözüm.
  • Erişim Yönetimi: Kullanıcılarından birden çok şifreleme türü kullanarak IFPS’deki dosyalara erişebilmelerini sağlayan merkeziyetsiz yönetim sistemi.
  • Velas Vault: Özel anahtarları saklamak için bir çözüm.
  • Velas Cüzdan: Stake etme işlevine sahip çok para birimli bir cüzdan.
  • MicroApps: Platform yakında zamanda kullanıcı arayüzünün depolandığı platformlar arası merkeziyetsiz uygulamaları da destekleyecek.

Velas’ın (VLX) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Velas’ın (VLX) toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 2,286,125,425 VLX’tir. Diğer yandan son 24 saatlik ticaret hacmi 5,814,349$ olan projenin piyasa değeri ise 509,186,767$’dır.

VLX şu anda kripto para borsalarında 0,2266603$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 0,568966$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.