USD Coin

USD Coin

Bitci.com
Bitci.com
1437 kez okundu

USD CoinEthereum platformunda verilen bir kripto para birimi olurken, sembolü USDC olarak belirlenmiştir. Sanal para birimi USDC, Goldman Sachs gibi finans devleri tarafından desteklenen ve bir Blockchain yani blok zinciri şirketi olan Boston merkezli Circle Internet Financial Ltd. tarafından piyasaya sürülen stablecoin’dir. Stablecoin’ler yatırımcıları, farklı yöntemlerle sanal para biriminin değerini 1 dolar seviyesinde sabit tutma çabasındadır. Bu açıdan bakarsak stablecoin’ler kısaca reel para birimlerinin (dolar, Euro, Türk Lirası) kripto para versiyonu olarak görülebilir.

Ethereum tabanlı geliştirilen USDC,  dolar ile bire bir destekleniyor. USDC, böylece diğer kipto para birimleri gibi spekülasyonlardan etkilenmeyecek ve manipüle edilemeyecek.

USD Coin Madenciliği

Kripto para madenciliği, sanal para birimlerinin üçüncü parti merkezi otoriteye ihtiyaç duymadan eşler arası, merkeziyetsiz bir ağ şeklinde çalışmasını sağlayan öğelerdendir. Kripto para madenciliği, kullanıcı arası kurumların doğrulandığı, yenilikçi teknoloji Blockchain yani blok zincirine eklendiği bir süreç olduğu gibi, bunun yanında dolaşımdaki arza yeni sanal para eklenmesini sağlar.

USD Coin Ne Kadar

424 milyon kripto para mevcut dolaşım arzına sahip olan USD Coin, bu yazıyı hazırladığımız zamanda (04.08.2019) 0.99 dolar seviyesinde hareket ediyor. USDC, dünkü fiyatına göre ise yaklaşık yüzde 1 seviyesinde değer kaybetmiş görünüyor.

USD Coin Fiyat

Bu yazıyı hazırladığımız zamanda (04.08.2019) 6.1 milyar dolar işlem hacmine sahip olan USD Coin, 0.99 dolar seviyesinde bulunurken; dünkü fiyatına göre değişim oranı ise yüzde 1 değer kaybı şeklinde bulunmaktadır. 

1 USD Coin Kaç TL ve Kaç Dolar?

Ethereum platformunda verilen bir kripto para belirteci olan USD Coin’in TL değerine baktığımızda bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (04.08.2019) 5.24 TL seviyesinde hareket ediyor. Dünkü fiyatına göre ise yaklaşık olarak yüzde 1 düşüş seviyesinde bulunuyor.

USD Coin,  dolar ile bire bir desteklenirken; , bu yazıyı hazırladığımız dakikalarda (04.08.2019) 0.99 dolar seviyesinde işlem görüyor. USDC, dünkü fiyatına göre ise yaklaşık olarak yüzde 1 oranında gerilemiş görünüyor. 

USD Coin Satın Al

Kripto para piyasasıyla ilgilenen yatırımcılar ve yatırımcı adayları USDC ya da diğer kripto para birimlerinden birini satın almak için dijital para borsa platformlarından alım ve satım işlemini yapabilir. 

USD Coin Türkiye ve Borsası

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sanal paralar yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmış ve birçok yatırımcı ve yatırımcı adayı sanal para birimine yatırım yapmaya başlamıştır.

Neredeyse bütün kripto para birimlerinde yaşanan eşine az rastlanır fiyat hareketlerinden sonra, sanal para birimlerine olan ilginin artmasıyla beraber dijital para borsa platformlarının da sayıları artmıştır. USDC satın almak isteyen yatırımcılar bu kripto para borsa platformlarını kullanarak işlem yapabilir.

USD Coin Grafik ve Analiz

USD Coin’e yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar yatırım yapmadan önce USDC grafikleri üzerinden geçmiş verileri incelemeleri doğru zamanda doğru hamleyi yapma konusunda yardımcı olacaktır. Kullanıcılar grafik üzerinden geçmiş verileri ve dip, zirve noktalarını inceledikçe daha sağlıklı bir şekilde yatırım kararı alabilir.

Ethereum platformunda verilen bir kripto para birimi olan USDC için yapılan analizler, yatırımcılar ve yatırımcı adayları için oldukça değerli olurken; USDC ile ilgili yapılmış analizleri takip etmeleri ve yatırım kararı almalarında yol gösterici olacaktır.

USD Coin Nasıl Üretilir?

Sanal para madenciliği, kullanıcı arası kurumların doğrulandığı, Blockchain yani blok zincirine eklendiği bir süreç olduğu gibi, aynı zamanda dolaşımdaki arza yeni sanal para eklenmesini sağlar.

USD Coin Forum ve Haber

Sanal para birimlerini üzerine açılan forum siteleri yatırımcıların fikir alışverişi yapmalarına uygun bir zemin sağlarken; sanal para birimi USD Coin’e yatırım yapmak isteyen yatırımcılar forum sitelerindeki fikir alış verişinden faydalanarak yatırım kararı alabilirler.

USDC ve diğer kripto para birimleri yaşadığı fiyat hareketleri sonrasında yatırımcı sayısını her geçen gün artırırken, bu değer hareketlerinde kripto para dünyasında yaşanan son gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olmuştur. Dolayısıyla yatırımcıların kripto para dünyasını etkileyebilecek haber akışlarını ve yine bu piyasalarla ilgili son gelişmeleri takip etmeleri doğru yatırım adımı atmaları konusunda yol gösterici olabilir.

USD Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

USD Coin, kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında USD Coin, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.