Universal Protocol Token (UPT) Nedir?

Universal Protocol Token (UPT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1262 kez okundu

Universal Protocol Token (UPT), benzer düşünen kripto para birimi şirketleri ve blok zinciri öncülerinden oluşan bir grubun (UP Alliance) ortaya koyduğu kripto para projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Universal Protocol Token Nedir ve UPT Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Universal Protocol Token Nedir?

Blok zinciri tabanlı varlıklar için değer doğrulama, yatırımcı koruması ve birlikte çalışabilirlik sağlayan dijital rezerv ekosistemidir. Kripto varlıklarını sahiplenmeyi daha güvenli ağlar vasıtasıyla gerçekleştirir. Merkezi olmayan defter teknolojisinin internet üzerinden değer aktarımı için evrensel bir yöntem olarak kullanılmasını amaçlamaktadır.

UPT Nedir?

Universal Protocol Token ekosisteminin yerel tokeni UPT’tir. ERC-20 uyumlu protokollerini paylaştığı için Universal Token’leri satın almanın maliyetli ve uygun yoludur. Bu, UPT’nin zincir üzerindeki herhangi bir Proxy Token’a sorunsuz bir şekilde dönüştürülmesini sağlamaktadır. Tüm alım ve satım ücretleri yalnızca UPT ile ödenebilmektedir. Bu sebeple kullanıcılar blok zincirinde Evrensel Proxy işlemleri gerçekleştirmek için UPT tokenine sahip olmalıdır.

Yani UPT, tokenize edilmiş varlık ekosistemine en uygun maliyetli ağ geçidi rolünü oynamaktadır. Ayrıca UP Platformu içinde işlemleri kolaylaştıran bir varlık olarak öne çıkmaktadır.

Evrensel Protokol Simgesinin değiştirilebilirliği, dijital para birimini ve varlık portföyünü çeşitlendirmenin hiç bu kadar kolay olmadığı anlamına gelmektedir. Çünkü UPT kesintisiz bir riskten korunma aracı olarak hareket eder. Yani kullanıcıların değişen piyasa koşullarına yanıt olarak varlık sınıfları arasında hız ve el becerisi ile hareket etmelerini sağlar.

Universal Protocol Token (UPT) Hangi Özelliklere Sahiptir?

Universal Protocol Token (UPT), milyonlarca kullanıcıdan oluşan birleşik bir ekosisteme sahip önde gelen blok zinciri şirketlerinin bir koalisyonu olan Evrensel Protokol İttifakı tarafından oluşturulan ilk “mega hizmet” tokenidir.

UPT, borç verirken ve borç alırken kullanıcılarına cazip faiz oranları sunmaktadır. Ayrıca daha düşük değişim ücretleri; belirli üyelere ise nakit geri ödeme ve takas indirimleri sunulacaktır.

Universal tokenler, canlı bir ekosistem oluşturmak fiyatlandırılacaktır. Kullanıcılar, temsil ettiği temel varlığı kullanarak, gas maliyetleri dışında bir şey ödemeden herhangi bir Evrensel Proxy’yi ücretsiz olarak satın alabilecektir. Bu, dünya çapındaki Bitcoin sahiplerinin, Universal Bitcoin’i kolayca satın alabileceğine işaret etmektedir. Ayrıca nominal bir ücret karşılığında tüm ek korumalarına, kullanımına ve harcanabilirliğine erişebileceği anlamına da gelmektedir.

Universal Protocol Token (UPT) Toplam Arzı Nedir? UPT Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Universal Protocol Token (UPT) toplam arz miktarı 10,000,000,000 UPT’tir. Ancak UPT’nin dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir.

Bununla birlikte UPT şu anda kripto para borsalarında 0,00079$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2022’de 0,029$’a ulaşarak kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.