Unicly (UNIC) Nedir?

Unicly (UNIC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
835 kez okundu

Unicly, NFT’leri birleştirmek, parçalara ayırmak ve takas etmek için oluşturulan topluluk tarafından yönetilen bir protokoldür. NFT toplayıcıları ve DeFi meraklıları tarafından oluşturulan protokol, NFT likiditesini teşvik eder ve NFT varlıkları için sorunsuz bir ticaret deneyimi sağlamaktadır. Bitci.com olarak bu makalede UNIC Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak UNIC’in özelliklerine ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Unicly (UNIC) Nedir?

UNIC, kullanıcıların varlıklarını özgürce tokenleştirebilecekleri ve takas edebilecekleri merkeziyetsiz bir NFT platformudur. Ek olarak platform stake etme, yield farming ve likidite madenciliği gibi DeFi kavramlarını da uygulamaktadır.

Unicly’nin tasarımı ve mimarisi, kullanıcıların ekosisteme girişini kolaylaştırmaktadır. Platform, kullanımı kolay bir NFT oluşturucu ve otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) sunmaktadır. Kullanıcılar yalnızca dijital token oluşturmakla kalmaz, platform üzerinde işlem yaptıklarında en iyi fiyatlara da ulaşmış olurlar.

Ek olarak protokol ilginç bir NFT uygulama işlevine sahiptir. Buna “fraksiyonelleşme” denmektedir. Bunun sayesinde, birden fazla kullanıcı birden çok parça halinde NFT satın alabilmektedir.

Unicly’nin (UNIC) Özellikleri Nelerdir?

  • Tokenize: Kullanıcılar istedikleri kadar NFT kombinleyebilir ve takas edilebilir koleksiyonlar yapabilmektedir.
  • Ticaret: uTokens ile birden fazla NFT alınabilmektedir.
  • Uyumluluk: Her türlü NFT ile uyumludur. (ERC-721 ve ERC-1155)
  • Çiftlik (Farm): Kullanıcılar, UNIC’i likidite ve stake için farming yapabilmektedir.

uToken Nedir?

uToken, Unicly’nin NFT tahsilat pazarını destekleyen varlıktır. Kullanıcılar NFT koleksiyonları sağlanan araçlar yardımıyla oluşturabilmektedir. uToken, ERC-721 ve ERC-1155 uyumlu varlıklar gibi Ethereum tabanlı NFT’leri desteklemektedir.

UNIC Tokeni Nedir?

UNIC tokeni, tokenlerin sadece likidite madenciliği yoluyla basılabileceği adil bir lansmandan geçmektedir. Enflasyon oranı her ay düştüğü için UNIC arzı hiçbir zaman 1 milyona ulaşmayacaktır. Ek olarak UNIC sahipleri, yönetişim görevi token sayesinde protokolün yönetiminde yer alabilecektir. Token sahipleri, daha fazla UNIC elde etmek için ise UNIC’leri stake edebilmektedir.

Unicly’nin (UNIC) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan verilere göre Unicly’nin (UNIC) toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 345,303 UNIC’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 177,810$ olan projenin piyasa değeri 6,785,410$’dır.

UNIC tokeni şu anda borsalarda 19,35$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 10,475,41$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.