Ubiq (UBQ) Nedir?

Ubiq (UBQ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
567 kez okundu

Ubiq (UBQ) tokenleri, d’Appleri ve akıllı sözleşmeleri destekleyen EVM uyumlu bir Proof-of-Work blok zinciri olarak tanımlanmaktadır. Bitci.com olarak bu makalede Ubiq ve UBQ Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca UBQ tokeninin mevcut işlem gördüğü fiyata değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ubiq Nedir?

Açık kaynak kodlu ve üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan eşler arası işlemlere olanak tanıyan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Ethereum üzerine geliştirimiştir ve kodlarını EVM ile Turing-Completeness yardımıyla yürütmektedir. Küresel geliştiriciler ve topluluk tarafından gönüllü olarak sürdürülen ve ICO olmadan başlatılan bir projedir.

EVM ekosistemiyle geriye dönük olarak uyumlu olarak çalışmaktadır. Farklı ve öngörülebilir bir para politikasına gütmektedir. Ayrıca “Escher” sistemi aracılığıyla zincir üstü yönetişim ve “Ubqhash” adı verilen tescilli PoW hashing algoritmasına sahiptir.

Bununla birlikte platform blok zincirinin tüm işlevlerini bir araya getiren ücretsiz bir cüzdana sahiptir. Fusion Wallet isimli bu cüzdanla kullanıcılar; hesaplarını ve varlıklarını izleyebilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, kendi merkezi olmayan uygulamalarını ve akıllı sözleşmelerini de dağıtabilmektedir.

Ubiq Kullanıcısına Ne Sunuyor?

İlk başta da bahsettiğimiz gibi Ubiq (UBQ), kullanıcıların akıllı sözleşmeler oluşturup uygulayabilecekleri merkezi olmayan bir platformdur. Geliştiriciler, d’App’ler olarak oluşturmak için Ubiq (UBQ) platformunu kullanabilmektedir. Bunu sağlayan Ubiq’in (UBQ) küresel olarak dağıtılmış bir defter görevi gören blok zinciridir. Bu sayede; akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların oluşturulması mümkün hale getirilmektedir. Ayrıca kullanıcıların bir işlemi gerçekleştirmek için üçüncü taraf aracılara güvenmek zorunda kalmamasını sağlamaktadır.

UBQ Nedir?

Platformun yerel kripto para birimi UBQ’tir. Ağın değer tokeni olarak yaratılmıştır. Ağ ücretlerini ödemek ve merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için kullanılmaktadır. Ayrıca akıllı sözleşmeleri yürütmek için gereken yakıt görevini de UBQ tokeni üstlenmektedir.

Ubiq Toplam Arzı Nedir? UBIQ Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ubiq (UBQ) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki Ubiq (UBQ) arz miktarı 48,011,577 UBQ olarak dikkat çekmektedir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 146$ olan Ubiq’in (UBQ) piyasa değeri ise 1,500,310$ olarak belirlenmiştir.

UBQ şu anda kripto para borsalarında 0,0312$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 6,82$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.