TrueFi (TRU) Nedir?

TrueFi (TRU) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2463 kez okundu

TrueFi, zincir üstü kredi puanları tarafından desteklenen ve platform tokeni TRU tarafından yönetinden teminatsız borç verme protokolüdür. Likidite sağlayıcıları için yüksek APR’ye sahip faiz getiren havuzlar oluşturmaya yöneliktir. Bitci.com olarak bu makalede TrueFi nedir sorusuna yanıt vereceğiz.

TrueFi (TRU) Nedir?

Platform; zincir üzerinde teminatsız borç vermeyi getirerek borç alanlar için sermayeyi verimliliğini, borç verenler için ise kazanç oranlarını en üst düzeye çıkarmaktadır.

Platformun kripto para birimi TRU’dur. TRU tokeni Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edilmiş ERC20 standardına sahip bir tokendir.

Token sahipleri, tahmin piyasasında kimin güvenilir bir “borçlu” olduğu konusunda söz sahibidir. TRU, sahibine üçüncü şahıslar için kredi derecelendirme yeteneği vermektedir. Bununla birlikte TRU, kredi notu ile sadece teşviklerle işleyen izinsiz bir kredi sistemi oluşturulabilmektedir. Ek olarak token sahipleri, yeni bir kredi sistemi oluşturma konusunda kısmı mülkiyete sahiptir.

TrueFi’nin (TRU) Amacı Nedir?

TrueFi’nin amacı, DeFi’ye (merkeziyetsiz finans) teminatsız kredi sağlamaktır. Bu; kripto para ödünç verenlerin çekici ve sürdürülebilir getiri oranlarına erişmesini sağlayacaktır. Diğer yandan kripto para ödünç alanlar ise işletme sermayelerini en üst düzeye taşıyacak öngörülebilir kredilere ulaşmaktadır.

Daha da önemlisi, TrueFi’deki tüm borç verme ve borç alma faaliyetleri tamamen şeffaftır. Borç verenlerin TrueFi ile etkileşime girerken borçluları ve fon akışlarını tam olarak anlamalarına olanak tanımaktadır.

TrueFi’nin (TRU) Avantajları Neler?

  • Rekabetçi getiriler: Büyüyen bir varlık yelpazesinde DeFi’deki en yüksek ve en tutarlı getirilerden yararlanma şansı sağlamaktadır.
  • İstenilen vakitte çıkış: Kilitlenme süresi yoktur. Kullanıcılar varlıkları üzerinde nihai kontrol sahibidir.
  • Koruma: Kullanıcıların varlıkları TrueFi’nin SAFU fonu ve TRU staker’ları tarafından güvence altına alınmaktadır.
  • Maksimum şeffaflık: TrueFi zincirinde onaylanan işlemler takip edilebilmektedir.
  • Borçlu incelemesi: TrueFi ile borç alanlar, kapsamlı bir süreçten geçip topluluk onayı alır ve bir kredi sözleşmesi imzalar.
  • Topluluk odaklı: TRU sahipleri protokolün yönetiminde etkilidir. Çünkü borç alacakların onayı ve ortaklık kararlarında token sahiplerinin fikirleri etkindir.

TrueFi’nin (TRU) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre TrueFi’nin maksimum ve toplam arzı 1,441,129,426 TRU’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 641,460,151 TRU’dur. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 4,922,092$ olan projenin piyasa değeri 121,584,128$’dır.

TruFi (TRU) şu anda 0,189395$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2021’de 1$’ı geçmiş ve 1,02$’yi görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.