TrezarCoin (TZC) Nedir?

TrezarCoin (TZC) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
324 kez okundu

TrezarCoin (TZC), hızlı işlem süreleriyle son derece güvenli bir değer ve para birimi deposu olmayı hedeflemektedir. Bitci.com.tr olarak bu makalede TrezarCoin (TZC) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca TZC fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

TrezarCoin (TZC) Nedir?

TrezarCoin platformu, güvenli ve enerji açısından verimli bir kripto para birimi oluşturduklarını belirtmektedir. Platform, hem İş Kanıtı (PoW) hem de Hisse Kanıtı (PoS) madenciliğinin en iyi özelliklerini birleştirmektedir. Ghostlander tarafından geliştirilen merkezi yeniliği 0% Proof-of-Stake, bu teknolojinin bugüne kadarki en gelişmiş uygulamasıdır. TrezarCoin, gelişmiş güvenlik elde etmek için birden fazla algoritmayı desteklemektedir. Bu özelliklerle Trezarcoin, güvenliğe yüksek değer veren kullanıcıları hedeflemektedir.

Trezarcoin, Eylül 2017’de piyasaya sürülmüştür. Bununla birlikte hızlı işlem süreleriyle son derece güvenli değer ve para birimi deposu olmayı hedeflemektedir. Platform, çoklu algoritma uygulamaları aracılığıyla güvenlik sağlayan enerji verimli hibrit, PoW/PoS blok zincirine sahiptir. Trezarcoin blok zincirinin tasarımı, özellikle madencilik perspektifi ve özel bir donanımı olmayan herkesin Trezarcoin madenciliği yapmasına veya stakeing’e izin verecek şekilde oluşturulmuştur. Trezarcoin’in blok süresi bir dakikadır. Zorluk ayarı, OSS (Orbitcoin-Super-Shield) tarafından yapılmaktadır.

TrezarCoin Avantajları Nedir?

Gelişmiş kontrol noktası, Feathercoin ve geliştiricisi Peter Bushnell tarafından icat edilen ve uygulanan bir özelliktir. Amacı Trezarcoin blok zincirini %51 saldırılarından korumaktır. Gelişmiş kontrol noktası (ACP) özelliği, merkezi bir düğüm aracılığıyla bir kontrol noktası akışı yayınlayarak istemci yazılımında değişiklik yapma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

PoS ve PoW blokları için Trezarcoin’in zorluğu, yeniden hedeflemek için çeşitli girdiler kullanan Orbitcoin Süper Kalkanı (OSS) tarafından tanımlanır. OSS her bloğu yeniden hedeflemek için 5 ve 20 blok, 0.25 sönümleme ve daha fazla salınım sınırlaması olmak üzere iki ortalama alma penceresini kullanmaktadır. OSS’nin arkasındaki fikir, ağın herkes için daha yüksek zorluk yaratan çoklu havuz madenciliğinden korunmasıdır. Bir blok zincirini bir zorluk tuzağına bırakmak, yeniden hedefleme algoritması uygulamayan blok zincirlerine yapılan yaygın bir saldırıdır.

TrezarCoin (TZC) Toplam Arzı Nedir? TZC Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre TrezarCoin (TZC) toplam arz miktarı 400.000.000 TZC’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 288.041.850 TZC olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 213$ olan TrezarCoin’in (TZC) piyasa değeri ise 84.153,94$’dır.

TZC şu anda kripto para borsalarında 0,00038$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,46$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.