Tranchess (CHESS) Nedir?

Tranchess (CHESS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1802 kez okundu

Tranchess (CHESS) çeşitli risk ve getiri çözümleriyle getiriyi artıran bir varlık takip protokolüdür. Kullanıcıların değişen risk iştahlarını tatmin etme yeteneğinden ilham alan Tranchless, belirli bir dayanak varlığı izleyen tek ana fondan farklı bir risk-getiri matrisi getirmeyi amaçlamaktadır.

Platformun kripto para birimi CHESS’tir. CHESS, Binance Smart Chain altyapısını kullanan ve ERC-20 standardını izleyen bir kripto para birimidir. Ekosistem oylama ve ücret iadesi için kullanılmaktadır. CHESS tokeni dört yıl boyunca giderek azalan bir şekilde piyasaya sürülecektir.

Tranchess projesinin arkasındaki isim Danny Chong’tur. Chong projenin kurucu ortağı olarak geçmektedir. Üstelik projenin yatırımcıları arasında Three Arrows Capital, Spartan, Binance Labs, Long Hash Ventures ve IMO Ventures gibi değerli yatırım şirketleri bulunmaktadır.

Tranchess’in (CHESS) Amacı Nedir?

Tranchess’in vizyonu, DeFi (Merkeziyetsiz Finans) kullanıcılarını varlık tahsisi esneklikleriyle güçlendirmek üzerinedir. Platform uzun vadeli kripto para sahipleri için uzun vadeli bir çözüm oluşturmak amacındadır. Bununla birlikte projenin misyonu ise “kullanıcıları için daha fazla teklifi kapsayacak üzere protokollerini sürekli olarak genişletmek” olarak açıklanmıştır.

Platform, geliştiricilerinin pazarda böyle bir ihtiyaç olduğunu düşünmeleri üzerine ortaya çıkmıştır. Amaç kripto yatırımları yaparken diğer yandan portföylerin daha iyi yönetilmesine yardım etmektir.

Tranchess kullanıcılarına üç farklı fon sunar. Bunlar QUEEN, BISHOP ve ROOK fonudur. QUEEN fonu uzun vadeli düşünen kullanıcılar içindir. Ayrıca bu fonda stake yaparak platformun tokeni CHESS’i kazanmak da mümkündür. İkinci fon BISHOP daha sabit bir faiz getirisi sunan, düşük riskli ve düşük getirili bir fondur. Son olarak ROOK ise platformun en riskli ve yüksek getirili fonu olarak dikkat çekmektedir.

DeFi sektöründe deneyimli bir geliştirici ekibine sahiptir. Kullanıcılarının CHESS sayesinde ekstra faiz kazanmalarına olanak tanır. Ancak DeFi sektöründeki yüksek rekabet aleyhlerine görülebilir.

Tranchess’in (CHESS) Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Tranchess 300,000,000 CHESS’lik toplam arza sahiptir. Tokenin dolaşımdaki arzı ise 58,570,846 CHESS’tir. CHESS’in mevcut fiyatı 0,976286$’dır. Ancak 22 Ekim 2021’de 7,91$’ı görmüş ve rekor fiyatına ulaşmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.