TomoChain (TOMO) Nedir?

TomoChain (TOMO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1145 kez okundu

TomoChain blok zinciri ve ürün ekosistemi, yüksek performanslı blok zinciri projelerinin geliştirilmesi olanak tanımaktadır. Bitci.com olarak bu makalede TomoChain (TOMO) nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte proje hakkında diğer merak edilen konulara da değinmeyi ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar.

TomoChain (TOMO) Nedir?

TomoChain, Ethereum blok zinciri ve diğer mevcut blok zincir platformları ile ölçeklenebilirlik sorununa yenilikçi bir çözümdür. Sıfıra yakın ücreti ve 2 saniyelik işlem süresini destekleyen POSV konsensüsüne sahip 150 Masternode’a dayanmaktadır.

Hız, gizlilik, kullanılabilirlik ve likidite ihtiyaçlarını tek bir platformda desteklemek için bir dizi orijinal özellik ve protokol tasarlanmıştır. Platform daha güvenli, şeffaf, verimli, kapsayıcı ve herkes için adil bir finansal sistem üzerine çalışmaktadır.

Güvenlik ve istikrar; çift doğrulama, akıllı sözleşmeler yoluyla stake etme ve gerçek rastgeleleştirme süreçleri gibi yeni tekniklerle garanti edilmektedir. Masternode ile staking yapabilme imkanı sayesinde platform yüksek pasif gelir şansı vermektedir.

Ek olarak TomoChain, tüm EVM uyumlu akıllı sözleşmeleri, protokolleri ve atomik çapraz zincir tokenlerini desteklemektedir.

Masternode’lar

Masternode’lar, TomoChain platformunda yeni bloklar oluşturan ve doğrulayan tüm düğümlerdir. 

Masternode Adaylığı

Herhangi bir hesap, Masternode Adayı olmak için resmi zincir üzeri yönetişim dApp’ini kullanarak 50 bin TOMO yaratılabilir. Bu depozito, staking ödülü kazanabilmektedir. Bir aday istifa edebilir. Ancak istifadan sonraki 30 gün tokenlerini kilitlemek zorundadır.

Masternode Olmak

Bir aday, her dönemde en çok oy olan 150 adaydan biri olduğu takdirde Masternode olabilmektedir.

Ödül

Bir Masternode’un her çağda aldığı ödül, imza sayısıyla orantılıdır.

Token Oylaması ve Staking

  • Oylama: Token sahipleri, resmi yönetişim dApp’ini kullanarak her adaya özel adrese TOMO gönderir ve böylece oy kullanabilmektedir. En çok oy alan 150 aday Masternode olmaktadır. Token sahipleri, bir adayın oyunu iptal edebilir ancak tokenleri oyun kaldırılmasından sonraki 48 saat boyunca kilitlenmektedir. Bu kilitlenme, Masternode sisteminin kararlılığını desteklemek için tasarlanmıştır.
  • Staking: Masternode token mevduatları ve oy vermek için kullanılan tüm tokenler, staking programına girip blok ödül ve ayrıca bir ücret kazanacaktır. Masternode olmayan adaylara oy vermek için kullanılan tokenler ise stake ödülü kazanamayacaktır.

TomoChain’in (TOMO) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre TomoChain (TOMO) toplam arzı 100,000,000 TOMO’dur. Dolaşımdaki arz miktarı ise 87,671,426 TOMO’dur. Son 24 saatlik ticaret hacmi 5,165,324$ olan platformun piyasa değeri 103,230,632$’dır.

TomoChain’in işlem gördüğü mevcut fiyat 1,18$’dır. Ancak Eylül 2021’de 3,88$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.