Tokocrypto (TKO) Nedir?

Tokocrypto (TKO) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1956 kez okundu

Tokocrypto, Endonezya merkezli bir kripto para borsasıdır. TKO ise bu borsanın kripto para birimidir. Proje 2018 yılında Pang Xue Kai tarafından hayata geçirilmiştir. Ek olarak Endonezya’da Emtia Vadeli İşlemler Ticareti Düzenleme Kurulu’na kayıtlı ilk kuruluştur.

Tokocrypto’nun (TKO) Amacı Nedir?

Tokocrypto’nun vizyonu Endonezyalılara yardım etmektir. Endonezyalıların endüstri hakkında daha geniş bir bilgi sahibi olmalarını hedeflemektedir. Son üç yılda Tokocrypto, haftalık 30,000’in üzerinde kullanıcı ve günlük 25 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşmayı başarmıştır. Ek olarak Ekim 2020’deki mobil uygulama lansmanından bu yana 281,000’in üzerinde kayıtlı kullanıcı uygulamayı indirmiştir. Platform şu anda Binance, CoinMarketCap, CoinGecko, Wallex ve QCP Capital’le işbirliği içerisindedir.

TKO Token Nedir?

Plaformun ana tokeni TKO, Endonezya’nın ilk yerel kripto para birimi projesidir. Token aşağıdaki işlevlerde kullanabilmektedir.

  • Borsa Platformu Tokeni: Bir borsa platform tokeni olarak ücret indirimleri, airdop hakkı ve diğer teşviklerde kullanılacaktır.
  • Mevduat ve Tasarruf Programlarına Katılım: TKO tokeni, TKO mevduat, tasarruf ve cashback gibi mevduat/tasarruf programlarında kullanabilmektedir.
  • Platformlar Arası DeFi Kullanımı: TKO’yu çiftçilik havuzları, kredilendirme ve daha fazlası için üçüncü taraf DeFi programlarına entegre etmektedir.
  • NFT Arcade: Endonezya NFT’sine öncülük edecek genç sanatçıların dijital koleksiyon ürünleri ve yaratıcı varlıkları için ilk pazar örneğidir. TKO, platformdaki içerik oluşturucular ve alıcılar için arasındaki ödeme ağ geçidir.

Ek olarak platform BIDR isimli ikinci bir tokene sahiptir. Bu token bir stabil koindir. Ancak değeri alışılagelen şekilde ABD Dolarına değil, Endonezya Rupisine eşittir. BIDR değeri sabit koin olarak DeFi ürünlerine katılım aracı olarak iş görmektedir.

Tokocrypto’nun (TKO) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Tokocrpyto’nun toplam arzı 500,000,000 TKO’dur. Dolaşımdaki arz ise 75,000,000 TKO’dur. Projenin mevcut fiyatı 0,7605353 TKO’dur. Ancak Mayıs 2021’de 4,91$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Projenin piyasa değeri 57,105,506$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.