Theta FUEL (TFUEL) Nedir?

Theta FUEL (TFUEL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
506 kez okundu

Theta FUEL (TFUEL) Theta blok zincirinin sahip olduğu iki yerel tokenden biridir. Bitci.com olarak bu makalede TFUEL’den bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Theta Fuel (TFUEL) Nedir?

Theta’nın operasyonel tokenidir. Theta blok zincirinin THETA tokeninden farklı bir tokendir. THETA, Theta Protocol’un yönetim tokenidir. Protokol yönetimine katkıda bulunan bir Validator ve Guardian düğümü olarak stake yapmak için kullanılmaktadır. Kullanıcılar bir düğümü stake edip üretilen TFUEL’i orantılı şekilde kazanmaktadır.

TFUEL bir video yayınını paylaşmak, akıllı sözleşmeleri dağıtmak veya bunlarla etkileşim kurmak için uç düğüm aktarıcılarına yapılan ödemelerde kullanılmaktadır. Aktarıcılar, ağdaki diğer kullanıcılara aktardıkları video yayınları için TFUEL kazanmaktadır. TFUEL, Theta’nın “gası” olarak düşünülebilir. Theta blok zincirindeki işlemleri güçlendirmede kullanılmaktadır.

Ek olarak yedek bilgi işlem güçlerini Edge Compute düğümleri olarak paylaşan ekosistemdeki kullanıcıları teşvik etmek için de kullanılmaktadır.

Theta Fuel (TFUEL) Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Theta’da izleyiciler daha kaliteli akış hizmetiyle ödüllendirilir. İçerik oluşturucular kazançlarını arttırır. Video platformları ise reklam ve abonelik gelirlerini arttırır. Ödüller TFUEL tokeni olarak geldiğinden kullanıcılar hem ağ içeriğini izlemeye hem de ağ kaynaklarını paylaşmaya teşvik edilmektedir.

Platform açık kaynaklıdır ve token sahipleri, PoS tabanlı blok zincir ekosisteminde olduğu gibi yönetişim yetkilerini ellerine almaktadır. Theta video, veri ve hesaplamaya ek olarak; EVM uyumlu akıllı sözleşme platformunda DeFi ve NFT’ler gibi merkeziyetsiz uygulamaları başlatmak isteyen geliştiricilere de hizmet vermektedir.

Theta Labs, 2020’de TFUEL stake etme ve yakma konseptini tanıtmıştır. Ağın kapasitesini genişletecek bu durumun TFUEL’in de değeri arttırması beklenmektedir.

Theta Fuel’in (TFUEL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Theta Fuel’in (TFUEL) toplam arzı 5,301,200,000 TFUEL’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 97,550,420$ olan TFUEL’in piyasa değeri 1,084,687,045$’dır.

Theta Fuel’in (TFUEL) şu anda işlem gördüğü fiyat 0,162304$’dır. Ancak Temmuz 2021’de 0,681590$ seviyesine yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.