The Sandbox (SAND) Nedir?

The Sandbox (SAND) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1434 kez okundu

The Sandbox blockchain tabanlı sanal dünyada geçen bir oyundur. Ethereum blockchaini üzerine inşa edilen bir ERC-20 tokenidir. Kullanıcılar tarafından yönetilen DAO ve NFT’lerin bir araya geldiği merkeziyetsiz bir platformdur. Toplam arzı 3 milyardır. Pixowl oyun şirketi tarafından 2011 yılında yapılmıştır. Şirket CEO’su Arthur Madrid’dir. Minecraft’a rakip olmayı hedeflemiştir. Rakiplerinden farklı olarak oyuncularının sanal dünyadaki yatırımlarına mutlak sahiplik hakkı sunar.

Kullanıcıların hem oyun oynayıp hem de para kazanmalarını sağlama prensibine sahiptir. Bugüne dek birçok önemli ortaklığı imza atmıştır. Bunlardan bazıları Shaun the Sheep, ATARI, Crypto Kitties ve The Walking Dead’dir. Ayrıca ünlü hiphop sanatçısı Snoop Dogg da oyun ile işbirliği içerisindedir. Hatta Snoop Dogg’un oyun içindeki NTF evine komşu olabilmek için bir kullanıcı 450 bin dolar karşılığında sanal arazi almıştır.

SAND Token Nedir?

SAND Tokenlar, The Sandbox ekosisteminde üç farklı amaçla kullanılabilmektedir. Bu amaçlar şu şekildedir: Oyun içinde değişim yapabilmek, oyun içinde LAND alabilmek ve platformla ilgili kararlarda oy kullanabilmek.

LAND Nedir?

LAND, The Sandbox içerisinde inşa edilen bir dijital emlak parçasıdır. Ethereum blockchaini üzerindeki ERC-271 tokenidir. The Sandbox’ta 166,464 adet LAND bulunmaktadır. LAND’leri herkese açık satışlardan SAND ve ETH (Ethereum) ile almak mümkündür. Ayrıca LAND’leri OpenSea gibi NFT platformlarından alabilmek de mümkün. Ancak bunlar oyunculara resmi satışlardan daha pahalıya gelebilmektedir. Oyuncular sahip oldukları LAND’lere sahip oldukları ASSET’leri koyabilirler. Birden fazla LAND sahibi oyuncu, bunları birleştirip ESTATE elde edebilmektedir. Ek olarak oyuncular sahip oldukları LAND’lerin değerini arttırmak için onları kiraya verme imkanına da sahipler.

ASSET nedir?

LAND’leri doldurmak için kullanılan ve oyun için öğeleri temsil eden NFT’lerdir. Pazar yerine yüklenebilir ve satılmak üzere NFT’ye çevrilmesiyle ASSET’lere ulaşılabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.