Tezos

Tezos

Bitci.com
Bitci.com
1647 kez okundu

Tezos’u kısaca tanımlamak gerekirse, akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform diyebiliriz. Tezos’ın sembolü ise XTZ olarak belirlenmiştir. Tezos, kelimenin tam anlamıyla sanal bir cumhuriyete sahiptir ve kendi kendi yöneten merkezi bulunmayan bir Blockchain yani blok zinciri projesidir. XTZ ile birlikte resmi doğrulama işlemi yapmak kolaylaşıyor. XTZ topluluğunda protokolde yapılması planlanan değişiklikler ile ilgili oy kullanılıyor. Sonrasında gelen teklifler üzerinde toplu bir şekilde uzlaşı sağlanmış oluyor.

XTZ, yenilikçi teknoloji Blockchain yani blok zincirini resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirildi. Yapılan doğrulama işlemiyle birlikte akıllı sözleşmelerin güvenliği sağlanıyor.

Tezos’un özel Proof-of-Stake (PoS) algoritması her topluluk üyesine ağda bulunan işlemleri onaylama ve ve bu onaylama karşılığında ödül kazanma fırsatı sunuyor.

Tezos Madenciliği

Tezos, ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlıyor. Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor. Madenciliğe katılmak için yapmanız gereken tek şey token sahibi olmak. Madencilik makineleri ve yüklü elektrik tüketimi için ekstra para ödemenize gerek kalmıyor. Ayrıca, yetkilendirilmiş PoS ile XTZ sahibi olanlar yeteri kadar zaman veya bilgi sahibi olmadıklarında yerlerine başkasını da madencilik yapmak için yetkilendirebilir.

Tezos Fiyat ve Şuan Ne Kadar?

Bir sanal para birimi ya da dijital varlık biçimi olan Tezos, ortaya çıktığı ilk günden bu güne yukarı yönlü sert hareketler yaşarken, bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 1.44 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilen XTZ, her kripto para biriminde olduğu gibi ortaya çıktı günden bu güne sert fiyat hareketleri yaşamıştır. Bu yazının hazırlandığı sırada (02.08.2019) 1 XTZ 1.44 dolar seviyesinde bulunuyor. XTZ para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 daha değerli…

1 Tezos Kaç TL ve Kaç Dolar?

Tezos, yenilikçi teknoloji Blockchain’i resmi doğrulama yapmayı kolay hale getirmek için geliştirilirken; TL değeri olarak bakıldığında bu yazının hazırlandığı zamanda (02.08.2019) 8.06 TL seviyesinde hareket ediyor. 

Sanal para borsalarından alım ve satım işlemini yapabileceğiniz XTZ, bu yazının hazırlandığı dakikalarda (02.08.2019) 1 XTZ kripto para birimi 1.44 dolar seviyesinde bulunurken, XTZ para birimi dünkü fiyatına yüzde 13 yukarıda bulunuyor. 

Tezos Satın Al

Tezos sahibi olmak için, kripto para borsa platformlarını kullanmanız gerekmektedir. Bu platformlara üye olduktan sonra hızlıca istediğiniz satın alma işlemini yapabilirsiniz. Ancak güvenilir ve saygın bir platformu seçmeniz herhangi bir sorun yaşamamanız adına daha doğru olacaktır. 

Tezos Türkiye ve Borsası

Kripto para birimleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Tezos ve başka bir kripto para birimi satın almak isteyen yatırımcılar, kripto para borsa platformları üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Tezos satın almak isteyen yatırımcılar, XTZ satan kripto borsa platformları üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilirler. 

Tezos Analiz ve Grafik

Tezos, sahibi olmak isteyen kişiler, birçok web sitesi üzerinde yer alan analizleri takip ederek yatırım yapmadan önce doğru karar için yardım alabilirler. İsmi bilinen analistlerin analizlerini takip etmeniz de mutlaka sizin için yol gösterici olacaktır.

Tezos ile ilgilenen yatırımcılar ve yatırım yapmayı düşünenler Tezos’un tüm geçmiş grafiklerini ve dip zirve noktalarını inceleyerek daha doğru yatırım kararı alabilirler.

Tezos Nasıl Üretilir?

Ortaya çıktığı günden itibaren yetkilendirilmiş Proof-of-Stake (PoS) metodunu kullanmayı planlayan Tezos; Proof-of-Stake’le birlikte doğrulama işlemleri fiziksel madencilik yerine sanal madencilik şeklinde yapılıyor.

Tezos Forum ve Haber

Tezos’un ve diğer sanal para birimlerinin konuşulduğu birçok forum sitesi bulunurken, bu forum sitelerinde kullanıcılar fikir alış verisinde bulunarak yatırımlarına yön veriyor.

Kripto para dünyasını etkileyecek aber akışları ve global piyasalarda yaşanan son gelişmelerin para birimlerinin değerleri üzerinde etkili olduğunu düşünürsek; Tezos’a yatırım yapmak isteyen kişilerin XTZ haberlerini yakinen takip etmeleri faydalarına olacaktır.

Tezos Nasıl ve Nereden Alınır?

Tezos’u kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Kripto para borsalarında Tezos, alım satım platformunun değerlendirmesinden geçtikten sonra satılabilmektedir. Bitci.com profesyonel kripto değerlendirmesinden geçmiş olan kripto paralar için hemen üye olabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.