Tether

Tether

Bitci.com
Bitci.com
2119 kez okundu

Tethersanal para birimleri ile reel para birimlerini bir araya getirirken; itibari para birimlerine dayanan sabit ilk kripto para birimidir. Tether, dolarEuro veya Yen’e endekslenmiş dijital token’leri yatırımcılarının hizmetine sunarken, Blockchain yani blok zinciri teknolojisinin getirdiği imkanlardan da fayda sağlayabiliyor. Tether ile dünyanın herhangi bir yerine güvenli ve hızlı bir şekilde para gönderebilmek veya sanal para piyasasının dalgalı yapısından etkilenmeden dijital para birimi bulundurmak mümkün bir hal alıyor. Tether’ın kısaltması USDT olarak kullanılır.

Tether Nasıl Alınır?

Çoğu borsada Tether (USDT) alım ve satım işlemi yapılmaktadır. Çünkü bu değişimler bankacılık düzenlemelerini atlamak için USD yerine USDT kullanılmaktadır.

Tether Fiyat Ve Şuan Ne Kadar?

Sanal para birimleri ile reel para birimlerini bir araya getiren Tether, tarihi rekor seviyesini 1 doların üzerine taşımıştır. USDT ne kadar diye baktığımızda ise bu yazıyı yazdığımız zamanda dakikalarda (27.07.2019) 0.99 dolar seviyesinde hareket ettiğini görüyoruz. Tether’ın değeri düne göre ise yüzde 0.21 oranında değer kaybetmiş görünüyor.

Tether’ın fiyatı 2017 Mayıs ayı içerisinde 1 doların üzerine çıkarak bugüne kadarki en yüksek seviyesini gördü. USDT ne kadar şeklinde arama motorundan sorgulattığımızda ise bu yazıyı yazdığımız dakikalarda (27.07.2019) 0.99 dolar seviyesinde hareket ettiğini görüyoruz.

1 Tether Kaç TL ve Kaç Dolar?

İtibari para birimlerine dayanan sabit ilk kripto para birimi olan Tether, 2017 Mayıs ayında tüm zamanların rekorunu kırdı. 1 USDT Kaç TL olarak baktığımızda ise 5.74 TL seviyesinde hareket ettiğini görüyoruz.

Kripto para birimleri ile itibari para birimlerini bir araya getiren Tether’ın, bugüne kadarki gördüğü en yüksek seviye 1 doların biraz üzeridir. Tether ne kadar diye baktığımızda ise bu yazıyı yazdığımız zamanda dakikalarda (27.07.2019) 0.99 dolar seviyesinde hareket ederken, düne göre değeri yüzde 0.21 oranında gerilemiş görünüyor.

Tether Satın Al

Birçok borsada Tether (USDT) alım ve satımı yapılabilmektedir. Çünkü bu değişimler bankacılık düzenlemelerini atlamak için USD yerine USDT kullanılmaktadır.

Tether Grafik ve Analiz

Tüm kripto para yatırımcılarının yatırım yapmadan önce geçmiş Tether grafiklerini incelemeleri yararlarına olacaktır. Böylelikle Tether’ın geçmiş zamandaki fiyat hareketlerini, bunun yanında dip ve zirve noktalarıyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tehter’a yatırım yapmadan önce, diğer yatırım araçlarında yapıldığı gibi detaylı bir analiz yapmak yatırımcıların faydasına olacaktır. Bunun yanında öne çıkan analistlerin analizlerini de düzenli olarak takip etmek yön gösterici olacaktır.

Tether Türkiye ve Borsası

Yaşanan sert fiyat hareketleriyle tüm dünyanın dikkatini çeken kripto paralar, Türkiye’de de birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca Tether yatırımcısı olarak baktığımızda da Türkiye’de çok sayıda USDT yatırımcısı bulunmaktadır.

Kripto para birimi yatırımcıları kripto para almak ve satmak için kripto para birimi borsalarını kullanır. USDT alım satımı yapmak isteyen yatırımcılarda, kripto para borsalarını kullanarak istedikleri işlemleri gerçekleştirebilirler.

Tether Forum ve Haber

Sanal para birimlerine yatırım yapanların oluşturduğu çok sayıda forum başlıkları bulunmaktadır. Yatırımcılar buralardan birbirleri ile konuşarak fikir alış verişinde bulunmaktadır. USDT adına da açılmış çok sayıda konuşma vardır. Yatırımcılar genel olarak yatırımlarını diğer sanal para meraklıları ile tartışarak fikir alışverişlerinde bulunarak yönlendirebilirler.

USDT, yeni yatırımcıların dikkatini çekerek yatırımcı sayısını artırmaktadır. Bu fiyat hareketlerinde sanal para dünyasında yaşanan yeni gelişmelerin ve haber akışlarının da etkisi olmaktadır. Yani dijital para dünyasına yatırım yapan yatırımcıların haber akışlarını ve son gelişmeleri takip etmeleri oldukça kritik olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.