Ternio (TERN) Nedir?

Ternio (TERN) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
376 kez okundu

Ternio (TERN), blok zinciri ve kripto para biriminin günlük yaşamda kullanımını hızlandırmayı amaçlayan bir platformdur. Bitci.com.tr olarak bu makalede Ternio (TERN) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca TERN fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Ternio (TERN) Nedir?

Ternio, Ocak 2018 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir ekip tarafından kurulmuştur. Platform, blok zinciri ve kripto para birimi gerçek dünya uygulaması sağlayan kurumsal müşterilere, beyaz etiket teknolojisi sağlayarak blok zinciri ve kripto para biriminin günlük yaşamda kullanımını hızlandırmayı amaçlamaktadır. Ternio, Lexicon ve BlockCard ile blok zinciri ölçeklenebilirliği ve kripto para biriminin ödeme kullanımı ile ilgili sorunları ele aldığını belirtmektedir. Ternio’nun Lexicon adlı patent bekleyen blok zinciri çerçevesinin, saniyede 1 milyondan fazla işlemde 3. taraf doğrulandığı ve kurumsal müşteriler tarafından yüksek işlem ortamlarında kullanıldığı belirtilmektedir. Ternio 2019’da bu ölçeklenebilirlik nedeniyle bir Amazon Gelişmiş Teknoloji Ortağı olarak ilan edilmiştir.

Ternio’nun BlockCard adlı kripto banka kartı, tüketicilere VISA’nın kabul edildiği her yerde gerçek dünyada kripto para birimi harcama imkanı vermektedir. BlockCard’ın dünya çapında 46 milyon satıcıda veya ATM’lerde nakit çekmek için kullanılabileceği belirtilmektededir. Ayrıca kart sahiplerine, VISA’nın kabul edildiği her yerde kullanılabilecekleri bir sanal kart ve fiziksel kart gönderilmektedir.

TERN Token Nedir?

Tokenler, Tern’in değişim kısaltmasıyla hem tekil hem de çoğul olarak “Ternio” olarak adlandırılmaktadır. Reklam tedarik zincirindeki yayıncılar ve diğer tüm şirketler, trafiklerini bir TERN değeri karşılığında reklam verenlere satma işlemi yoluyla token alırlar. Bu alıcılar TERN ile istediklerini yapmakta özgürdür. Bunları somut para birimi karşılığında bozdurabilir, hizmetler için başkalarıyla takas edebilir veya kendi cüzdanlarında tutabilirler. Tokenleri kullananlar yalnızca yayıncılar değildir. Reklamcılar, token satın alma ve elinde tutma olanağına da sahiptir. Ayrıca yayıncılarla doğrudan Ternio Advertising Exchange veya işlemler için TERN kullanan başka bir platform aracılığıyla işlem yapmalarına olanak tanınmaktadır.

Ternio (TERN) Toplam Arzı Nedir? TERN Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Ternio (TERN) toplam arz miktarı 1.000.000.000 TERN’dir. Dolaşımdaki arz miktarı 432.891.691 TERN olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 786$ olan Ternio’nun (TERN) piyasa değeri ise 1.510.927$’dır.

TERN şu anda kripto para borsalarında 0,0034$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Aralık 2021’de 0,047$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.