Telcoin (TEL) Nedir?

Telcoin (TEL) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1279 kez okundu

Telcoin, merkezi olmayan bir kripto para birimi ve bir havale ödeme sistemi olarak çalışan Ethereum tabanlı kripto para birimidir. Bitci.com olarak bu makalede Telcoin Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak TEL tokene, platformun kurucusuna ve kripto para biriminin fiyatına değineceğiz.

Telcoin (TEL) Nedir?

Proje; blok zincir ve telekomünikasyon endüstrisinin sorunsuz şekilde entegrasyonuyla küresel para havalesini kolaylaştırmak için tanıtılmıştır. Telcoin, telekom sağlayıcıları tarafından müşterilerine para transferi hizmeti sunulması için kullanılan ana para birimi olmayı hedeflemektedir.

Son dönemde havale sektöründe daha çok blok zinciri entegrasyonu yaşanmıştır. Havale birçok bölgede finans dünyasının “yaşam çizgisi” olarak tanımlanır. Bazı durumlarda bir ülkenin GSYİH’sının büyük bir bölümünü oluşturduğunu da belirtmek gerekir. Bu sebeple güvenilir havale düzeni sağlamak önemlidir, bu direkt olarak ulusal güvenliğe dahi katkı sağlamaktadır.

Burada devreye giren Telcoin ise piyasaya daha verimli ve daha kullanıcı dostu bir deneyim sağlamayı amaçlamaktadır. Platform, daha ucuz ücretler sağlamak için mevcut mobil ödeme altyapısından yararlanmaktadır.

Telcoin’in (TEL) Kurucusu Kimdir?

Telcoin (TEL), Temmuz 2017’de Paul Neuer ve Claude Eguienta tarafından Singapur’da kurulmuştur. Platformun kuruluş amacı kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede para transfer etmelerine yardımcı olmaktı.

Platformun Başkanı Paul Neuer, blok zinciri endüstrisine girmeden önce telekomünikasyon sektöründe 12 yıldan fazla çalışmıştır. Neuer, 2012 yılında Tokyo merkezli mobil uygulama geliştirme şirketi Pangea KK’yı kurmuştur.

Telcoin’in CEO’su ise Claude Eguienta’dır. Eguienta ise müşterilerine finansal hizmetler sunan büyük teknoloji şirketlerinde 10 yıldan fazla deneyim kazanmıştır.

TEL Nedir?

Telcoin platformunun kripto para birimi ERC-20  standardına sahip TEL’dir. Platformun ana hizmet tokenidir. Bu yüzden kullanıcıların ağ hizmetleriyle etkileşime girebilmek için bu tokeni tokeni tutmaları gerekmektedir. 

Telcoin, blok zinciri özelliğiyle gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara havale hizmetine benzer ancak daha hızlı ve ucuz bir alternatif sunmaktadır. Platform, dünya çapındaki mobil operatörler ve e-cüzdanlarla ortaktır. Bu da temassız bir hizmetle geniş bir kullanıcı tabanına ulaşılmasını sağlamaktadır.

Platformun kullanıcıları, dünyanın her yerinden para transfer edebilir ve alabilir. Telcoin’e bağlı telekom operatörleri, anında TEL tokeni verebilmektedir. Bir operatör ne kadar çok token trafiğine sahipse ağdan o kadar çok teşvik almaktadır.

Telcoin’in (TEL) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Telcoin’in (TEL) toplam arz miktarı 100,000,000,000 TEL’dir. Ancak dolaşımdaki arz miktarı ise 63,252,545,986 TEL’dir. Son 24 saatlik ticaret hacmi 4,287,667$ olan projenin piyasa değeri 306,357,899$’dır.

TEL şu anda kripto para borsalarında 0,00486353$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Mayıs 2021’de 0,064483$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.