Swipe (SXP) Nedir?

Swipe (SXP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
676 kez okundu

Swipe işletmelerin ve kullanıcıların küresel boyutta alışveriş yapabilmeleri için kart programları sağlayan bir platformdur. Platformun kripto para birimi SXP’dir. Swipe’ın CEO’su ve Direktörü Joselito Lizarondo’dur. Bu makalede Bitci.com olarak Swipe Nedir sorusunu detaylı olarak yanıtlayacağız.

Swipe (SXP) Nedir?

Swipe sayesinde işletmeler sanal ve fiziksel kartlar oluşturabilir, yönetebilir ve dağıtabilir. Ayrıca platform, programınızı bankacılık ortaklarıyla ve lisanslarla hızlıca başlatmak için uyum ve ağ sorumluluklarını yönetmektedir.

Swipe işletmelerin fiat destekli kart programlarına kripto para birimi oluşturmak için bağlanıp ağlarla ortaklık kurmaktadır. Swipe Ramps herhangi bir varlık sınıfına giren ve çıkan ödemeler için tam bir itibari para kanalı sağlamaktadır.

Kullanıcılar Apple, Google ve Samsung’un ödeme sistemlerine erişim sağlayan Swipe destekli kartlarıyla temassız bir deneyim yaşayabilmektedir. Üstelik Swipe (SXP) tokenine sahip kart kullanıcıları, bu sayede daha üst seviyeli kartlar elde edebilmektedir. Üst seviye kartlar kullanıcıya komisyonsuz döviz işlemleri sunmaktadır. Ayrıca bazı çok kullanılan platformlarda da kullanıcı için (Starbucks, Uber, Apple Music) çeşitli avantajları vardır. Ek olarak kart sahipleri harcama yaptıkça da token (SXP) kazanmaktadır.

Platform kendilerini “Mükemmel müşteri hizmetleri olmadığına inanan müşteri odaklı bir işletme” olarak tanıtmaktadır. Swipe’a göre ne kadar iyi bir ürününüz olduğu önemli değildir. Rakipsiz müşteri desteği sunarak kullanıcıların beklentilerini karşılayabilirsiniz.

Swipe’ın (SXP) Avantajları Nelerdir?

  • Sanal ve Fiziksel Kartlar: Dijital ödeme ve NFC destekli logonuzun bulunduğu özel kartınız gelene kadar sanal kartlar kullanılabilmektedir.
  • Programlanabilir Ayarlar: Kullanıcılara istediklerine bağlı olarak erişebilecekleri özellikleri ayarlama şansı tanınmaktadır.
  • Uyumluluk: Swipe tek bir API çağrısı ile size sunulan KYC ve bölge başına kimlik doğrulama gereksinimlerini karşılamaktadır. Müşteriler, başlamak için ihtiyaç duydukları tüm erişime sahip olmak için lisanlardan ya da bankacılık ortaklıklarından yararlanabilmektedir.
  • Gerçek Zamanlı Erişim: Gerçek zamanlı yetkilendirme sayesinde kullanıcı, sunulan işlemlerin tüm kontrolünü eline alabilmektedir. İşlemlerle alakalı tam kontrol ile uygun gördüklerini onaylamak ya da reddetmek için bir mantık oluşturabilir; bu sayede ise her ücretlendirmede gerçek zamanlı karlar alabilirsiniz.

Swipe’ın (SXP) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Swipe’ın (SXP) toplam arzı 285,368,788 SXP’dir. Dolaşımdaki arz ise 193,968,788 SXP’dir. SXP’nin mevcut fiyatı 1,30$’dır. Ancak 3 Mayıs 2021’de 5,79$a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. Swipe’ın piyasa değeri 251,990,998$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.