SuperRare (RARE) Nedir?

SuperRare (RARE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1164 kez okundu

SuperRare (RARE), kişilerin dijital sanat eserlerini toplamasına ve satmasına olanak tanıyan bir NFT platformudur. Bitci.com olarak bu makalede SuperRare (RARE) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

SuperRare (RARE) Nedir?

NFT’ler merkezi olmayan bir pazar ve sosyal ağ olarak tanımlanmaktadır. Yaratıcıların sanat eserlerini basmasına ve benzersiz tokenle bağlamasına izin vermek için Ethereum ağından yararlanmaktadır. NFT, SuperRare’de basıldıktan sonra diğer kullanıcılar tarafından satın alınabilmektedir. Ayrıca bu NFT’leri takas etmek veya hold etmek de (elinde tutmak) tamamen NFT sahibinin insiyatifindedir. Ek olarak belirtmek gerekir ki bir NFT satıldığında, diğer NFT pazar yerlerinde herhangi bir fiyattan yeniden satılabilmektedir.

Üstelik SuperRare’in kullanıcılarına sundukları bunlarla da bitmiyor. Platform, içerik oluşturucular için farklı avantajlara da sahip. İçerik oluşturucular, NFT’leri satıldıktan sonra telif hakkı kazanmaktadır. Yani sanatçıların çalışmaları, ikincil piyasada işlem gördüğünde de sanatçılar bu durumdan ek gelir elde edebilmektedir.

Platform, kullanıcılarına bazı sosyal ağ özellikleri sunmaktadır. Kullanıcılar, diğer NFT yaratıcılarını beğenip eserlerine yorum yapabilmektedir. Ayrıca sanatçıları takip etme ve onlarla etkileşime girmek de platformun kullanıcısına sunduğu özelliklerdendir. Kullanıcılar, ana sayfalarında görmek istedikleri parçaları ve sanatçıları kişiselleştirme özelliği sayesinde filtreleyebilme şansına da sahiptir.

RARE Nedir?

SuperRare, RARE isimli yerel kripto para birimine sahiptir. Ancak RARE, dijital sanat eseri almak için kullanılmamaktadır. Platform vasıtasıyla alınan NFT’ler için kullanıcılar ETH ile ödeme yapmaktadır.

RARE tokeni sahiplerine platform tarafından “governorship” sunulmaktadır. Bu tokeni tutan sahipler, “Spaces” adı verilen forumda oy kullanabilmektedir. Bu forumlar, SuperRare pazarına yeni sanatçıların girmesini sağlamak için tasarlanmıştır. “Spaces”, token sahiplerinin tüm söz hakkına sahip olduğu galeriler gibidir. Hangi sanatçıların katılabileceği veya hangi sanat eserlerinin satılacağı gibi konularda token sahipleri etkili olmaktadır.

SuperRare’in (RARE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre SuperRare (RARE) maksimum ve toplam arzı 1,000,000,000 RARE’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 145,029,952 RARE’dir. Bununla birlikte platformun son 24 saatlik ticaret hacmi 20,121,137$ iken piyasa değeri 43,336,121$’dır.

RARE tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,299$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ekim 2021’de 3,64$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.