Stratis (STRAX) Nedir?

Stratis (STRAX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
598 kez okundu

Stratis (STRAX) işletmeler için özel yan zincirlerin başlatılması, düğümlerin çalıştırılması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve dağıtılması gibi özel hizmetler sunan blok zinciri projesidir. Bitci.com olarak bu makalede Stratis Nedir ve STRAX Nedir sorularına yanıt vereceğiz. Ayrıca STRAX fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Stratis Nedir? STRAX Nedir?

İşletmelere özel hizmet veren blok zinciri oluşumudur. Stratis (STRAX) platformu ilk olarak Haziran 2016’da duyurulmuştur. Ancak platformun piyasaya sürülüşü Ağustos 2016’da gerçekleşmiştir. Kasım 2020’de Stratis, bir önceki tokeni STRAT yerine STRAX’ı kullanan yeni bir blok zinciri kurmuştur.

Stratis’in (STRAX) işletmelere sunduğu hizmetler arasında şunlar bulunmaktadır: Özel yan zincirlerin başlatılması, tam düğümlerin çalıştırılması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve dağıtılması, bir ilk coin teklif platformu ve bir kimlik kanıtı uygulaması yani bir başka deyişle Proof-of-Identity.

Stratis Kimin Tarafından Kuruldu?

Platformun arkasındaki şirket olan Stratis Group’tur. Stratis Group, 2016 yılında Chris Trew tarafından kurulmuştur. Kurumsal odaklı bir blok zincir eksikliğinin olduğunu düşünen şirket, bu eksiklikten yola çıkarak blok zincir teknolojisi geliştirmeye yoğunlaşmıştır.

Bununla birlikte kurucu Chris Trew daha önce gönüllülük esasına dayalı şekilde bazı blok zincir ve kripto para projelerinde çalışmıştır. Öyle ki kripto para projesi Blitz ve sosyal ağ platformu The Viral Exchange, Trew’in gönüllü olarak geliştiricisi olduğu projeler arasında yer almaktadır.

Stratis Neden Farklıdır?

Platform; işletmeler için blok zinciri tabanlı uygulamaları test etmek, geliştirmek ve dağıtmak için tasarlanmıştır. Stratis (STRAX) bunun için işletmelere merkezi olmayan uygulamaları barındırma, akıllı sözleşmeler başlatma ve çeşitli gizlilik ve kimlik doğrulama araçlarını kullanma fırsatı sunmaktadır. Ayrıca Stratis (STRAX) başta Microsoft olmak üzere; teknoloji pazarı istihbarat firması International Data Corporation ve blok zinciri geliştirme şirketi MediConnect gibi şirketlerle iş ortaklıkları da kurmuştur.

STRAX Nedir?

Platformun yerel kripto para birimidir. İşletmelerin yeni uygulamalar oluşturmasına, test etmesine ve dağıtmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca bir değer transfer aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Stratis Toplam Arzı Nedir? STRAX Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Stratis (STRAX) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte dolaşımdaki Stratis (STRAX) arz miktarı ise 141,405,687 STRAX olarak dikkat çekmektedir.

STRAX şu anda kripto para borsalarında 0,521$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 22,77$ seviyesini görerek kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.