STRAKS (STAK) Nedir?

STRAKS (STAK) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
734 kez okundu

STRAKS (STAK), e-ticaret hizmetine odaklanan, merkezi olmayan, açık kaynaklı, topluluk odaklı bir dijital para birimidir. Bitci.com.tr olarak bu makalede STRAKS (STAK) Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca STAK fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

STRAKS (STAK) Nedir?

İsim, şimdiye kadar herhangi bir kripto para birimi bağlamında hiç kullanılmayan Danca bir kelimedir. Hızlı/anında anlamına gelmektedir. İşlemlerin olabildiğince hızlı olmasını sağlamaya ve sektördeki e-ticaret hizmeti için en verimli kripto para birimi olmaya odaklanılmıştır. Hesap para birimi, değişim kodu STAK’tır. Bununla birlikte STRAKS’ı Bitcoin ve fiat para birimleriyle aynı hizada kısaltılmış bir biçimde dijital para birimi olarak belirtmek için aşağıdaki unicode karakterleri kullanır:

  • STAK (U+A7A8) 
  • µSTAK (U+0282) ʂ

STRAKS’ın Özellikleri Nelerdir?

Straks, SegWit ve SegWit2x, Lightning Network uyumlu, Atomic Swap uyumlu ve 4MB artırılan blok boyutu ile Bitcoin sürüm 0.14.2’ye dayalı ilk Masternode özellikli dijital para birimidir. STRAKS, ilk günden itibaren SegWit aktivasyonu yoluyla istenmeyen işlem biçimlendirilmesini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Ayrıca SegWit olmayan daha büyük bir blok boyutu ve artırılan imza işlemleri aracılığıyla Bitcoin ve emsal grubunun maruz kaldığı kapasite kısıtlamalarını çözmektedir.

SegWit4x’i etkin bir şekilde sunmaktadır. Lightning Network uyumludur, anında ödemeleri, ölçeklenebilirliği, düşük maliyetli ve çapraz blok zinciri işlemlerini desteklemektedir. Zero Start Instamine Protection (ZSIP) politikası ve Zero Start Masternode Reward (ZSMR) politikası aracılığıyla adil bir dağıtım önermektedir. Bununla birlikte Reaktif Denge (REV1) etiketli yeni bir benzersiz Masternode ödeme ve yeniden dengeleme algoritması sunmaktadır. Ayrıca D601 yeniden hedefleme algoritmasının değiştirilen bir versiyonunu uygulamaktadır.

Mülkiyet ve erişim hakları merkezi değildir. Bununla birlikte uzun süreli uygulamanın ve uzun ömürlülüğün tek bir kişiye bağlı olmaması sağlanmaktadır. Bu sadece STRAKS’ın geleceğini değil, aynı zamanda yatırımlarınızı ve ortaklıklarınızı da korumaktadır.

Hız ve gizlilik, günümüz kullanıcıları ve e-ticaret işletmeleri için temel endişelerdendir. STRAKS’ın e-ticaret uygulamasında mümkün olduğunca etkili olmasını sağlamak için anonimliği artırmaya ve en önemlisi işlem hızını artırmaya odaklanmayı sürdürmektedir.

STRAKS (STAK) Toplam Arzı Nedir? STAK Fiyatı Nedir?

Kripto para borsaları verilerine göre STRAKS (STAK) toplam arz miktarı 47,686,769 STAK’dır. Dolaşımdaki arz miktarı 23,858,907 STAK olarak görülmektedir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 0$ olan STRAKS’ın (STAK) piyasa değeri ise 1,382$’dır. STAK şu anda kripto para borsalarında 0.000057$ seviyesinden işlem görmektedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.