StormX (STMX) Nedir?

StormX (STMX) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
2366 kez okundu

StormX, kullanıcılarına bazı görevleri tamamladıklarında ya da çevrimiçi alışveriş yaptıklarında ödül dağıtmak için tasarlanmış bir platformdur. Platformun tokeni STMX’dir. Ethereum tabanlı bir ERC20 tokenidir.

Kullanıcılar iOS ve Google Play’den platformun mobil uygulamasını indirebilir ya da Chrome tarayıcı uzantısını bilgisayarlarına kurabilirler. Platform, kullanıcılarına anlaşmalı olduğu 750’den fazla mağazada çevrimiçi alışveriş imkanı tanımaktadır. Bu alışverişler neticesinde ise kullanıcılar ödül kazanmaktadır. 10$’lık ödüle ulaşan kullanıcılar, ödüllerini dijital cüzdanlarına aktarabilmektedir.

StormX (STMX) Nedir?

StormX üyeleri, çevrimiçi alışveriş yaptıklarında CryptoCashback uygulamasını veya Chrome düğmesini kullanmaktadır. Düğme arka planda sorunsuz bir şekilde çalışır ve seviyelerine göre kullanıcılara ödül vermektedir. Kullanıcılar mağaza ve üyelik seviyelerine bağlı olarak %0,5 ile %85 arasında kripto para ödülü almaktadır.

StormX üyeleri, uygulama içinde bir cüzdana bağladıkların otomatik olarak Mor seviyeye ulaşmaktadır. Ancak gerçek “sihir” Bronz, Gümüş, Altın, Platinyum ve Elmas’a yükseldiklerinde başlamaktadır.

Her katman daha fazla Crypto Cashback sağlamaktadır. Bu yüzden çevrimiçi alışveriş yapanlar için STMX almak ve mağazalardan alışveriş yapmak daha fazla Crypto Cashback kazanmak demektir.

STMX Tokeni Nedir?

Platformun token modeli, kullanıcılara STMX’i sadece almalarını değil aynı zamanda kullanmalarını da teşvik etmektedir.

Ayrıca platform ilk olarak 2017’de 10 milyar arzlı STORM tokenini oluşturmuştu. Ancak 2020 yazında tokenin adını STMX olarak değiştirdi. Platforma göre bu durumun sağladığı iki avantajı vardır. Bu sayede platform “Tanrı modunu” kaldırarak geliştirilmiş güvenlik elde etmiştir. Ek olarak platform üyelerin SMTX tokenlerini stake etmesine izin verme yeteneğine erişmiştir.

StormX’in (STMX) Arzı ve Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre StormX, toplam 10,000,000,000 STMX’lik arza sahiptir. Bu arzın 9,293,310,496’lık kısmı dolaşımdadır. Yazı yazıldığı zamanki son 24 saatlik ticaret hacmi 2,277,466$ olan platform, şu anda 0,01467973$’lık fiyata sahiptir. Ancak platform, dört yıl önce 0,165032$’a kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır. StormX’in piyasa değeri 136,621,449$’dır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.