Storj (STORJ) Nedir?

Storj (STORJ) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
729 kez okundu

Kripto borsa sektörüne getirdiği yeniliklerle adından söz ettiren Storj kullanıcılarına önemli ayrıcalıklar sunuyor. Yeni yatırımcılar da “Storj Nedir, ne zaman yükselişe geçer, hangi avantajlara sahiptir?” sorularına cevap arıyor. Siz de onlardan birisiyseniz rehberimiz sizin için faydalı olacaktır.

Storj (STORJ) Nedir?

Storj, açık kaynaklı bulut depolama platformudur. Bu platformun yerel kripto para birimiyse STORJ’dur.  Storj, kullanıcıların sunduğu verileri depolamak için merkezi olmayan düğümleri kullanır. Kullanıcılar, merkeziyetsiz ağa bağlanmış olan bulut depolama alanlarını bu token ile satın alabilir veya kiralayabilirler. Ayrıca ağ düğüm adı verilen noktalardan olmayı seçerek kendi sabit disk alanlarından depolama bölümü sunarlar. Böylece token kazanabilirler.

Storj’un (STORJ) İçeriği Nedir?

2014 yılında Shawn Wilkinson, Storj Projesi’ni hayata geçirdi. Projenin temel amacı merkezi olmayan depolama, performanslı, güvenli, özel ve ekonomik bir bulut depolama çözümü sağlama zorluğuna çözüm sağlamaktır.

Storj’un merkeziyetsiz yaklaşımı, verilerinizi kötü niyetli saldırılara karşı da korur. Varsayılan şifreleme her dosyada standarttır. Herkes merkezi bir veri merkezine güvenmek zorunda kalmadan, Storj DCS üzerinde dosya saklama hakkına sahiptir.

Storj’un (STORJ) Avantajları Nelerdir?

Üst düzey teknolojik altyapıya sahip olarak dikkat çeken Storj’un sektöre kazandırdığı çok fazla inovatif gelişme mevcut. Kripto para kullanıcılarını da bu gelişmelerin sağladığı imkanlar cezbediyor. İşte o cezbedici özelliklerden en öne çıkanlar:

  • İşlem hacmi en geniş kripto para borsalarında işleme giren Storj’a istenilen anda, hemen hemen her hesap üzerinden erişebilirsiniz. 
  • Storj Platformu, cüzdanlar arasına sınır ötesi transferde ve takasta düşük işlem ücretlerini yansıtır.
  • Storj ağında depolama alanı satışa sunarak, token kazancı elde edebilirsiniz. Bu sayede alım-satım haricinde bir işlem ile token kazanma avantajı yakalanır.
  • Hem cüzdanlar arası transferde hem de alım-satımda kısa bekleme süreleri ardından işlem onayı alırsınız. 
  • Storj ağının Reed Solomon silme kodu adlı bir kodu kullanıyor. Bu sayede büyük bulut depolama sağlayıcıların %80 daha tasarruflu depolama alanlarını satışa sunuyor. 

Storj’un (STORJ) Geleceği Nasıldır? 

Platform, merkeziyetsiz depolama yöntemiyle mevcut çözümlerin mücadele ettiği hızla artan miktarda veriyi ele alma potansiyeline sahip. Analistler, teknolojinin blok zincir ile birlikte farklı bir boyuta geçeceğinden Storj’un geleceğinin daha iyi olacağı ön görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.