Step Finance (STEP) Nedir?

Step Finance (STEP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1072 kez okundu

Step Finance, kullanıcıların tek bir konumda tüm Solana ekosistemindeki fırsatları işlemesine, izlemesine ve belirlemesine olanak tanıyan işlem toplama ve portföy yönetimi platformudur. Platformun kripto para birimi STEP’dir. Bitci.com olarak bu makalede Step Finance nedir sorusunu cevaplayacağız. Ek olarak projenin kullanıcısına sunduklarına, arzına ve fiyatına değineceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Step Finance (STEP) Nedir?

Step Finance bir portföy yönetim panosu olarak açıklanabilir. Platform, DeFi kullanıcılarının bilinçli kararlar vermek için ihtiyaç duydukları tüm işlevler ve bilgilerle tüm gün açık oldukları “sayfa” olmayı hedeflemektedir. Ayrıca swap’lar, LP’ler, pozisyon izleme ve daha fazlası dahil olmak üzere Solana’da hayat kolaştıracak bir dizi yerleşik fonksiyona sahiptir.

Step Finance kendi havuz ve yield farmsına sahiptir. Platform, Eylül 2021’de Solana’da desteklenen herhangi bir para birimi arasında atomik takaslar için yönlendiriciye sahip ilk AMM olan Step AMM’yi piyasaya sürmüştür. Step AMM’deki her havuz, havuzdaki LP’ler ve Step staker’lar arasında bölünmüştür. Yani bunlar; STEP’teki havuz likiditesinin %50’sine sahiptir.

Bununla birlikte Step Finance, kullanıcıların farm ödülleri talep etme, verimi birleştirme, havuzlara girme/çıkma, takasları gerçekleştirme şansı sunmaktadır. Ek olarak kullanıcıların otomatik stratejiler gibi pano içinden sevdikleri protokollerle etkileşim kurması da mümkündür.

Step Finance (STEP) Neler Sunmaktadır?

Step Finance’de tüm kripto portföyünüzü görselleştirmenin yanı sıra tek bir yerde birçok Solana sözleşmesinde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Step Finance hayat kolaylaştırıcı aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Dashboard (Gösterge tablosu)
  • Takas imkanı
  • Likidite havuzları (Step, Serum, Orca, Raydium ve daha çoğu)
  • NFT galerisi (Solana’da NFT’leri görüntüleyin, yönetin, paylaşın)
  • Birleşik yield farms
  • Hayırseverlik bağışları
  • Ekosistem getiri fırsatları

Step Finance’ın (STEP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Step Finance (STEP) toplam arzı 630,106,792 STEP’tir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 147,007,486 STEP’tir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 9,600,297$ olan platformun piyasa değeri 23,517,831$’dır.

Step Finance’ın (STEP) şu anda işlem gördüğü fiyat 0,159980$’dır. Nisan 2021’de 10$’ı aşmış ve 10,20$’ı görerek kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.