Steem (STEEM) Nedir?

Steem (STEEM) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1088 kez okundu

Steem (STEEM) sosyal uygulamalara yönelik oluşturulmuş delegated proof-of-stake blok zinciri altyapısıdır. Bitci.com olarak bu makalede Steem Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Steem Nedir?

Blok zincir üzerine inşa edilmiş sosyal medya platformu olan Steemit platformuna güç sağlamak için kullanılan bir kripto para birimidir. Kullanıcılar, tıpkı diğer sosyal haber platformlarında da olduğu gibi (Reddit vb.) Steemit’te içerik oluşturmaktadır. Bu içerikler ise kullanıcılara ödül kazandırmaktadır.

Steem blok zinciri, içerik oluşturmayı teşvik etmek için STEEM coin ile içerik oluşturan kullanıcıları ödüllendirmektedir. Bu sayede geleneksel sosyal medya kanallarında görülen verilerin sömürülmesi ve satılmasının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca kullanıcıların ürettikleri ve oy verdikleri içerikten kar etmeleri de amaçlanmaktadır.

Steemit Nedir?

Steem blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir sosyal medya ağıdır. Steemit; Reddit ve Medium gibi popüler içerik odaklı sosyal ağlara benzemektedir. Ancak bu ağlardan temel bir farkla ayrılmaktadır. Çünkü Steem; kullanıcılarını katılımları için kripto para birimiyle (STEEM) ödüllendirmektedir. Ayrıca platform içinde kullanıcılar oy vererek bir içerik hiyerarşisi oluşturmaktadır. Bir gönderi ne kadar çok oy alırsa sahibine de o kadar çok kazandırmaktadır.

Steem Power (SP) Nedir?

Platformun STEEM dışındaki iki kripto para biriminden biridir. STEEM, Steemit ağının temel kripto para birimidir. Üstelik STEEM, borsalar sayesinde Bitcoin (BTC) veya diğer kripto para birimleri ile takas edilebilmektedir. Ancak platformda oy vermek için kullanıcıların STEEM’lerini Steem Power’a (SP) dönüştürmesi gerekmektedir. Yani Steem Power (SP), kullanıcıların platformda oy vermelerine yaramaktadır.

Steem Dollars Nedir?

Platformun STEEM ve Steem Power (SP) dışındaki üçüncü ve son kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere; değeri ABD Doları ile bire bir eşitlenmiş bir stabil coindir.

Steem (STEEM) Toplam Arzı Nedir? STEEM Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Steem (STEEM) toplam arz miktarı tam olarak bilinmemektedir. Ancak dolaşımdaki Steem (STEEM) 394,951,699 STEEM olarak dikkat çekmektedir. Diğer yandan son 24 saatlik ticaret hacmi 21,196,609$ olan Steem’in (STEEM) piyasa değeri ise 88,709,576$’dır.

Steem (STEEM) şu anda kripto para borsalarında 0,224$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 8,19$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.