Status (SNT) Nedir?

Status (SNT) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
600 kez okundu

Status, dünyanın Ethereum ağıyla etkileşim şeklini tamamen değiştirecek mobil işletim sistemi olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca çık kaynak kodlu ve ücretsizdir. Bitci.com olarak bu makalede SNT Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak Status (STN) araçlarına, platformun kullanıcısına sunduklarına ve STN tokenin fiyatına değineceğiz.

Status (SNT) Nedir?

Merkezi olmayan bir tarayıcı ve özel mesajlaşma servisi olarak tasarlanan Status, tüm Ethereum ağına bağlanmaya yaramaktadır. Platform, akıllı telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla Ethereum’un tüm merkezi olmayan uygulamalarına (d’Apps) erişmenizi sağlamaktadır. Status, Ethereum d’App’lerinin toplu olarak benimsenmesini amaçlamaktadır. Bu amacını gerçekleştirmek için de dünyanın en hızlı büyüyen bilgisayar segmenti akıllı telefonları ve kullanıcılarını hedeflemiştir.

Temel olarak, günlük akıllı telefon kullanıcılarının merkeziyetsiz uygulamalarını kullanmasını amaçlamaktadır. Status, hem Android hem de iOS’ta mevcuttur. Platformun kullanıcıları, Ether ve diğer Ethereum kripto varlıklarını telefonlarıyla güvenle gönderebilir, alabilir ve saklayabilir.

Uygulamalar dışında Status topluluğu, herkesin birlikte daha iyi bir web oluşturmasına olanak tanıyan altyapı araçları oluşturmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır: Incubate, Embark, Studio, Nimbus ve Keycard.

  • Incubate: Erken aşamadaki açık kaynaklı girişimleri tasarım, teknik destek ve finansman vb. konularda desteklemektedir.
  • Embark: d’Appler oluşturulmasına ve dağıtılmasına olanak sağlamaktadır. Kullanımı kolaydır.
  • Studio: Geliştiriciler ve d’App geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için entegre bir ortamdır.
  • Nimbus: Gömülü sistemler ve sınırlı kaynak donanımı için tasarlanan uygulamadır.
  • Keycard: Kart şeklindeki State donanım cüzdanıdır. Sorunsuz, güvenli ve temassız işlemler için kullanılabilmektedir.

Status (SNT) Kullanıcılarına Neler Sunmaktadır?

  • Kullanıcılar, 2000’den fazla Ethereum d’Apps’e erişip bu uygulamalarla etkileşim kurabilmektedir.
  • Şifreli P2P mesajları göndermek ve almak mümkündür.
  • Ödemelerin yapılmasında ve akıllı sözleşmelerde kullanılabilmektedir.
  • Platformun cüzdanı Status Wallet ile kullanıcılar, özel kripto varlıklarını saklayıp kontrol edebilmektedir.

SNT Tokeni Nedir?

SNT tokeni, ağı besleyen modüler bir yardımcı program tokenidir. Status’u kullanmak ve onunla iletişim kurmak ücretsizdir. Ancak Status Mobile Etheruem Client’ın belirli özelliklerine erişmek için SNT tokenine ihtiyaç duyulmaktadır.

Status’un (SNT) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Status’un (SNT) toplam arz miktarı 6,804,870,174 SNT’dir. Dolaşımdaki arz miktarı ise 3,940,483,788 SNT’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 118,477,502$ olan projenin piyasa değeri 272,517,923$’dır.

SNT tokeni şu anda kripto para borsalarında 0,068809$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ocak 2018’de 0,684918$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.