Star Atlas (ATLAS) Nedir?

Star Atlas (ATLAS) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
781 kez okundu

Star Atlas özellikle son dönemde herkesin diline düşmüş Metaverse dünyasından bir projedir. Solana (SOL) ağını kullanır. Güçlü bir ağ kullandığı için saniyede çok fazla işlem gerçekleştirebilmektedir.

Star Atlas’ın kısaltması ATLAS’tır. 2620 yılında geçen çok oyunculu bir oyundur. Blockchain tabanlıdır ve uzay temasını kullanır. Unreal Engine 5’ın Nanite teknolojisini kullanmaktadır. Bu sebeple de sinema filmi kalitesinde oyun deneyimi sunmaktadır.

Oyuncular, oyunun sunduğu uzay içerisinde gezerek NFT elde etmeye çalışırlar. Elde edilen NFT’ler biriktirilip satılıp veya takas edilebilmektedir. Ayrıca bu NFT’ler gerçek dünyada oyunculara mali kazanç olarak da döner.

Oyun içerisinde iki adet token bulunmaktadır. Bunlar ATLAS ve POLIS tokenlarıdır. POLIS adındaki token, kullanıcıya proje üzerinde oy kullanma hakkı sunar. Bu durum projenin merkeziyetsiz hale gelmesine de olanak sağlar.

ATLAS’ın Oynanışı Nasıl?

ATLAS’ın evreni oldukça geniş. Oyuncular ödül elde etmek için ve rakiplerini geride bırakmak için oyun içi bazı tehlikelerle karşı karşıya gelecek. Oyuncular şehir kurma ve bazı bölgeleri kontrol etmek için organizasyon kurabilecekler. Oyun öğelerinin satışı sınırlanmıyor ve varlıklar için tam sahiplik hakkı sunan ATLAS bu yüzden de merkeziyetsiz çalışıyor. Oyuncular varlıklara sahip olabildiği için de oyun içi NFT özellikli öğeler pazarda satılabiliyor.

Star Atlas (ATLAS) Nedir?

Oyun içerisinde ticareti gerçekleştirilecek olan token ATLAS’tır. Oyun içerisindeki gemi ve arazi gibi araçlar ile NFT ürünlerini elde etmek için oyuncular bu tokeni kullanmalıdır.

Star Atlas (POLIS) Nedir?

Bu token oyun içerisinde söz sahibi olmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu token oyunu merkeziyetsiz kılmaktadır. Çünkü bu tokena sahip her oyuncu, oyun hakkında düşüncelerini söyleyebilmektedir. Oyuncular bazı konularda oy verebilmektedir ve böylece de oyunun gelişimine katkı sağlamış olmaktadır.

Star Atlas’ın Dağıtımı Nasıl?

ATLAS’ların dağıtımı zamanla yapılacak ve yüzde 80’i performanslarına göre oyunculara verilecek. Üretimin ilk yüzde 20’lik kısmı ortaklara dağıtılacak. Diğer yandan yüzde 45’i madencilik operasyonlarına dağıtılacak ve platformun gelişimi için kaynak amaçlı %15 daha kullanılacak.

POLIS’ın dağıtımı ise iki aşamada gerçekleşecek. Token arzının yüzde 20’si ilk aşamada satılırken geriye kalan kısım ise stake yapanlara ödül olarak verilecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.