Spore (SPORE) Nedir?

Spore (SPORE) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
838 kez okundu

Spore, Avalanche ağındaki bir NFT platformudur ve hiper deflasyon yaratan SPORE para biriminin geliştiricisidir. Platformun kripto para birimi SPORE’dur. Bitci.com olarak bu makalede Spore Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Bununla birlikte platform hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

Spore (SPORE) Nedir?

Spore, NFT’leri ve ilk NFT tahmin pazarını birleştiren bir ekosistem yaratmayı hedefleyen bir projedir. Ürünleri arasında Avalanche’den Binance Smart Chain’e toplu olarak benimsenen ilk zincirler arası köprü, özel etkinlikleri anmak için NFT koleksiyonları ve yeni nesil NFT tahmin pazarı yer almaktadır.

Platform içerisinde NFT galerisini görmek ya da satış yapmak için SPORE tokenine sahip olmak gerekmektedir. Ek olarak Spore kullanıcıları NFT’ler üzerine tahmin yapabilmektedir. Başarılar üzerine tahmin yapabilir ve doğru tahmin yapan kullanıcılar SPORE tokenini kazanmaktadır. 

Spore Tokeni Nedir?

Spore, kendi kendini beyan eden yansıtma tokenidir. Finansı yansıtma (RFI) ve DeFi ortamında verim sağlamak üzere tasarlanan bir Ethereum tokeni olarak da adlandırılmaktadır. İşlem ücretleri alınır ve ardından mevcut RFI sahiplerine aktarılmaktadır. Başka bir deyişle, tokeni elinde tutarak o tokendeki herhangi bir işlem için ücret alabilirsiniz.

Spore işlemlerinin %3’ü sonsuza kadar yakılmaktadır. Piyasadaki Diğer pasif stake ödül koinleriyle benzer bir profili vardır.

Spore’un (SPORE) Avantajları Nelerdir?

  • Cüzdanlar arası transfer ya da takas işlemleri hızlıdır. 
  • İşlemler düşük işlem ücretiyle gerçekleşmektedir.
  • Token sahipleri NFT üretmek için gerekli kaynaklara erişebilmektedir.
  • Satışı yapılan NFT’ler kullanıcıya ek token geliri kazandırmaktadır.

Spore’un (SPORE) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko verilerine göre Spore’un (SPORE) toplam arzı 35,984,465,917,245,900 SPORE’dur. Dolaşımdaki arz ise 35,984,457,055,292,600$’dır. Son 24 saatlik ticaret hacmi 7,418$ olan projenin piyasa değeri 2,843,787$’dır.

Spore’un (SPORE) mevcut fiyatı 0,000000000079$’dır. Ancak Nisan 2021’de 0,000000002033$’a ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmayı başarmıştır.

Spore hakkında daha fazla bilgi edinmek platformun web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.