Soğuk Cüzdan

Soğuk Cüzdan

Bitci.com
Bitci.com
3227 kez okundu

Soğuk cüzdan nedir?

Soğuk Cüzdan, Bitcoinveya kripto paralarınızı offline olarak (internetsiz) bir ortamda saklamanızı sağlar. Dijital paraların internet üzerinde bir cüzdanda yer almaları çalınma bakımından oldukça risklidir. Soğuk cüzdanda saklanan kripto paralar riski azaltarak dijital paralarınızı güvende tutar.

Soğuk cüzdanın avantajları:

Saldırılara karşı daha güvenli bir yöntemdir.

Soğuk bir cüzdanın dezavantajları:

Soğuk bir cüzdanda digital para birimlerini saklama görevi daha zor.

Ticaret amaçları için çok kullanışlı değildir.

Sıcak Vs Soğuk Cüzdanlar

Her iki saklama şeklininde artıları ve eksileri olsa da, buna bağlı olarak seçiminize göre güvenlik ile ilgili her zaman için büyük bir risk almış oluyorsunuz. Mesala, kolay ve rahat bir biçimde az miktarda kripto para birimi saklamayı düşünüyorsanız, sıcak bir cüzdan tercih olarak doğru bir karar olabilir. Fakat sıcak cüzdanlar internete devamlı bağlı olduğundan hackerların gözlemesine ve saldırı yapmasına oldukça açıktır. Bu yüzden fazla miktarda kripto para saklıyorsanız soğuk cüzdan tercihi yapabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.