Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Bitci.com
Bitci.com
1079 kez okundu

Smooth Love Potion (SLP), popüler blok zincir tabanlı metaverse oyunu Axie Infinity’nin oyun içi varlığı olan bir tokendir. Smooth Love Potion (SLP) tokeni, Axie Infinity oyunu oynayarak kazanılmaktadır. Ayrıca bu dijital varlık, “deneyim puanının” yerini almaktadır. Bitci.com olarak bu makalemizde Smooth Love Potion SLP Nedir sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak SLP’nin işlevine ve fiyatına değinmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Keyifli okumalar dileriz.

Smooth Love Potion (SLP) Nedir?

Axie Infinity metaverse oyununda bulunan bir tür dijital paradır. Kullanıcıların oyundaki toplanabilen dijital yaratıklar olan Axies’i üretmelerini sağlamaktadır.

Oyuncular, diğer oyunculara karşı savaşta üretebilecekleri ya da konuşlandırabilecekleri, NFT’lerle temsil edilen Axies adı verilen evcil hayvanlar toplamaktadır. SLP tokeni, Axies’in üremesini kolaylaştırmak için oyun içinde kullanılmaktadır.

Projenin CEO’su daha önce yazılım geliştiricisi olarak görev alan ancak daha sonrasında SLP’ye odaklanmak için işinden ayrılan Trung Nyugen’dir. CEO Nyugen, şimdilerde blok zincir teknolojisinin oyun sektöründeki potansiyelini keşfetmeye odaklanmıştır. Proje, Nyugen’in kendi deyimiyle “hayalindeki oyunu” yapma hedefini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır.

SLP Tokeni Nedir?

SLP tokeni, ERC-20 standardına sahip bir tokendir. “Axies” olarak bilinen dijital evcil hayvanları yetiştirmek için kullanılabilmektedir. Yetiştirme maliyeti 100 SLP’den başlayıp 2100 SLP’ye kadar mal olabilmektedir. Kademeli olarak artan maliyetler ikinci türler için 200, üçüncü türler için 300, dördüncü türler için 500, beşinciler için 800 ve altıncılar içinse 1300’dür. Son olarak ise Axies en fazla yedinci kez yetiştirilebilir ve yedinci türün kullanıcıya maliyeti 2100 SLP’dir. Bu sınırlama piyasadaki hiperenflasyonun önüne geçilmesi için vardır.

Smooth Love Potion’un (SLP) Toplam Arzı ve Mevcut Fiyatı Nedir?

Coingecko’da yer alan bilgilere göre Smooth Love Potion (SLP) toplam arzı tam olarak bilinmemektedir. Ancak yine aynı bilgilere göre dolaşımdaki Smooth Love Potion miktarı 35,577,848,380 SLP’dir. Bununla birlikte son 24 saatlik ticaret hacmi 435,161,830$ olan projenin mevcut piyasa değeri 646,414,901$’dır.

Smooth Love Potion’un şu anda işlem gördüğü fiyat 0,01815146$’dır. Ancak Temmuz 2021’de 0,399727$ seviyesine ulaşmış ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.